„Jedním z hlavních důvodů, proč jsme pivní lázně rozšířili, byla kapacita. Dosavadní lázně už přestávaly velkému zájmu klientů stačit, rozhodli jsme se tedy vybudovat další lázeňské centrum,“ vysvětlil jednatel pivovaru Jiří Plevka. Nové pivní lázně se nacházejí v budově před rokem otevřeného Beeraria Stará Sladovna.

„Klienti, kteří využívají naše lázně, jsou tuzemští i zahraniční,“ sdělil nám dále Plevka. „Ze začátku chodili lidé na procedury, které jsou zdravotně prospěšné zejména na pokožku, více pro to, aby poznali a vyzkoušeli si, co to vlastně pivní lázně jsou. Teď už se k nám řada klientů vrací a převažují ti, kteří využívají lázně kvůli jejich zdravotním účinkům,“ dodal.

Sobotnímu otevření pravých pivních lázní, na které má pivovar ochrannou známku, předcházela zahajovací scénka v podání Komedyjantů z Tachova, kteří do pivních lázní pozvali seriálového Dr. House v podání Miroslava Jarého.

Lázním poté požehnal plánský farář Jaroslav Šašek. Starostové Chodové Plané a bavorského Störnsteinu pak společně s prezidentem pivovaru Jiřím Plevkou starším přestřihli pásku. Lázně si poté mohli prohlédnout návštěvníci pivovaru. „Líbí se mi především výtvarné řešení interiéru. Je velice zajímavé a originální,“ vyjádřil se jeden z návštěvníků, Jan Zahradník.

Sobotní zahájení pivovarské sezony bylo kromě otevření pivních lázní provázeno odpoledním průvodem gastronomů Chodovou Planou, barmanskou soutěží Chodovar Cup a tradičním koulením pivního sudu z partnerského Störnsteinu do Chodové Plané.

Běhu, při kterém čtveřice běžců koulí pivní sud, se zúčastnila také dvojice Adriana Kantová a Vlastimil Heteš. Ti se střídali s přibližně třicítkou dalších.

„Nejvíc uběhne dvojice se sudem dva a půl kilometru. To je ale výjimečně. Když se běží do kopce, tak se sřídá po sedmi stech metrech,“ řekl v cíli Vlastimil Heteš, který tuto štafetu absolvoval už po páté.

„Máme dopředu rozepsané očíslované úseky. Každý má číslo a ví, kdy má nastoupit,“ doplnila Adriana Kantová. „Právě z tachovského náměstí nahoru na kulaťák je nejhorší úsek celé štafety. Vždy běží dvě dvojice. Jedna šťouchá do sudu a druhá má lana a vede sud,“ poukázala na nějtěžší úsek celé štafety běžkyně. Adriana Kantová se štafety účastnila poprvé.