Královské město se tak po více jak padesáti letech dočkalo svého vlastního piva. Rodinný pivovar vyrostl přímo pod nosem Plzeňského giganta. Stříbrští jsou na to patřičně hrdí. „Je to v pořádku, že máme vlastní pivo. Je dobré, aby byla konkurence pro ostatní pivovary. Pochopitelně, že jsem na to hrdá, i když nejsem pivařka,“ uvedla Karla Goldobinová ze Stříbra. „Máme se tak čím pochlubit. Nesu mok ochutnat manželovi, a určitě si cucnu i já,“ dodala s úsměvem.

I ostatní účastníci víkendové slávy si tekutý chléb pochvalovali. „Má nahořklou chuť, tak jak to mám rád a je ze sedmého schodu,“ míní Laco Kajaba ze Stříbra. „Lidé si možná budou hůře zvykat na speciality, ale já se těším na hospůdku, kde se pivo bude čepovat,“ uvedl Kajaba.

„Přijel jsem sem z Plzně. Objíždím pivovary a píšu o nich na internetu. Myslím si, že je dobré, že ve stínu Plzeňského pivovaru vyrostla další varna. Stříbro je navíc na hlavním tahu a pro turisty by pivo mohlo být dobrým lákadlem,“ konstatoval Luděk Gasseldorfer.

Stejného názoru je i starosta města. „Určitě nový pivovar přitáhne do našeho města turisty. Málokdo ví, že u nás ve Stříbře byl jeden z nejstarších pivovarů v Čechách, a pivo se zde vařilo sedm set padesát let. Doufám, že rodinný podnik na to opět naváže,“ vyslovil přání Miroslav Nenutil, starosta Stříbra.

Dvouhodinovým programem provázel populární bavič Petr Novotný a zazpívat přijel František Ringo Čech.

Známá dvojice spolu s majitelem pivovaru ohodnotila i tvůrce jména lahodného moku. Desítka se tak dočkala názvu Stříbrňák, dvanáctka jména Argent, speciál bude Ostrostřelec, černé pivo Horník a čtrnáctka ponese jméno Duchmaus, po malém skřítkovi a strážci pokladů. Dvojnásobným vítězem se stal Karel Neuberger ze Stříbra, který přišel s návrhem Horník a Duchmaus. „Bylo to jednoduché rozhodování. Stříbro bylo proslavené pivem, hornictvím a ostrostřelci a pokud vím tak ve starém pivovaře byly i motivy s horníky,“ zdůvodnil svůj výběr.