Stávající vyhláška platí od 1. ledna 2010. Jsou v ní vymezena místa, kde je zakázáno požívat alkohol. Jsou to náměstí Svobody, ulice Tylova. Úzká, Školní, Masná, Mezibranská, Kostelní, Na Valech, Na Příkopech, Dukelských hrdinů, v okolí polikliniky a v okruhu 50 metrů od prodejen Lidl, Tesco a Penny. Jenže v Plané se objevila další místa, kde se scházejí lidé konzumující alkohol a budící pohoršení.

Jednou z nich je například Fučíkova ulice. Vietnamský podnikatel zde otevřel obchod se smíšeným zbožím. „Nový majitel samoobsluhy tu prodává alkohol. Od sedmi od rána do večerních hodin se tu shromažďují lidé, kteří konzumují alkoholické nápoje před obchodem. Malou a velkou potřebu vykonávají v nejbližším okolí. Okolo chodí děti do školky, ty výrazy, které tu vyslechnou, to je hrůza,” zazněl hlas jednoho z plánských občanů.

Další lidé se přidali s tím, že opilci se na tomto místě zdržují i dlouho do noci, dělají nepořádek. „Kdysi už jsme psali proti tomu petici. Kam se poděla,” ptal se další občan.

„Planá má jen dva městské strážníky, kteří mají osmihodinovou pracovní dobu. Nemohou stihnout kontrolovat všechno,” řekla starostka Martina Němečková na adresu těch, kteří se dovolávali vyšší aktivity ze strany strážníků.

Kritizovaný prodejce už od strážníků pokutu dostal, za prodej alkoholu mladistvým.

„Navrhuji, aby v článku dvě uvedené vyhlášky bylo místo taxativně vymezených míst uvedeno, že se zákaz požívání alkoholu vztahuje na všechna veřejná prostranství na území města,” řekl zastupitel Stanislav Kvasnička.

„Nejprve je třeba zjistit, jestli je takové znění v souladu se zákonem,” reagoval místostarosta Pavel Nutil. Nakonec se zastupitelé dohodli, že návrh novelizace připraví rada do příštího veřejného jednání.