Režisér Zdeněk Troška bude hlavním hostem filmového festivalu, který se uskuteční příští týden v Plané. Plánský biograf nabídne v rámci festivalu několik starších i novějších českých filmů.

„Zdeněk Troška zahajuje týdenní přehlídku filmů z Dětského filmového a televizního festivalu, který se tradičně pořádá v Ostrově nad Ohří. O přehlídce věděla pracovnice Domu dětí a mládeže Lenka Vivodíková. Ve spolupráci s Plánským biografem v minulém roce připravila první ročník satelitní přehlídky, která se uskutečnila za mimořádného zájmu dětí i mládeže. Již při ukončení loňské přehlídky se všichni organizátoři domluvili, že i v roce 2008 připraví výběr z filmové a televizní tvorby pro plánské diváky,“ informoval Jiří Kalaš ze spolupořádajícího Plánského biografu.

Festival uvede v pondělí Troškův film pro děti Bota jménem Melichar, v 16 hodin pohádku Nejkrásnější hádanka a večer film Poklad hraběte Chamaré.
„Před každým mým filmem, který se bude v pondělí v Plané promítat, promluvím k divákům a řeknu jim, jak se ten film natáčel a nějaké další zajímavosti,“ řekl nám včera režisér Zdeněk Troška. „Že mohu festival zahájit a za to, že se něco takového v Plané děje, musím poděkovat vedoucímu tamního kina, filmovému nadšenci Jiřímu Kalašovi,“ dodal režisér.

Program dětského festivalu si můžete stáhnout zde (.doc)>>>

Program dětského festivalu si můžete stáhnout zde (.pdf)>>>

PLÁNSKÝ BIOGRAF je k dispozici zde (.doc)>>>

PLÁNSKÝ BIOGRAF je k dispozici zde (.pdf)>>>

Většina festivalových dnů je věnována tvorbě určitého tvůrce. Ve středu uvidí diváci díla Václava Vorlíčka (Tři oříšky pro Popelku, Dívka na koštěti, Kdo chce zabít Jessii), ve čtvrtek je Den s Českou televizí (Český Honza, Kája a Zabi, Gympl).

„Festival by se nemohl úspěšně konat bez pomoci obětavých lidí, ale i sponzorů. Podařilo se již druhým rokem připravit zajímavou akci, která není jen pasivním vnímáním filmu, ale děti se podílejí i na výtvarné podobě, kterou se prezentují v prostorách kina. Pro režiséra Trošku své kresby připravují i jako dárek,“ doplnil Kalaš.