Přehlídku založil spolek KOS, teď ji pořádá město Planá a díky tomu může být třídenní. „Vždycky jsme se pozastavovali nad systémem soutěžních přehlídek, které nám přijdou, že nevytvářejí úplně ideální prostředí pro účinkující. Je to svým způsobem pro ně stres a mají potřebu uspět. Tak jsme se rozhodli udělat nesoutěžní přehlídku, aby všichni hráli uvolnění,“ řekla Deníku referentka Kinanekina Blanka Borůvková a dodala, že je to zaměřené na soubory, jejichž zřizovatelem nejsou základní umělecké školy. Ty mají své soutěže.

Akci zahájila v sobotu večer autorská inscenace režiséra, herce a improvizátora Jakuba Folvarčného, Karlova a Jarolímova pohádka. Netradičně zpracovaná klasická pohádka Karla Jaromíra Erbena a jeho Jabloňová panna, si získala pozornost publika po celou dobu představení. Poté se na jeviště odebral plzeňský soubor IDI klub a předvedli ukázku improvizovaného zápasu. V neděli po celé dopoledne i odpoledne vedli lektoři workshopy, kde si děti mohly vyzkoušet například akrobacii a učily se pracovat s tělem. V jiných tvůrčích kurzech se učily hrát s loutkami nebo pracovat s hlasem. Večer od 18 hodin plánský soubor Kosáci uvedl svou premiéru Sweet Pepper.

V pondělí hrály jednotlivé soubory dětem ze základní školy v Plané. Přijeli Plzeňští, Nepomučtí, ale i Strakoničtí. „Jsme rádi, že můžeme s oborem kultury spolupracovat. I odezvy od ostatních souborů jsou pozitivní, že se mohou této akce zúčastnit,“ řekla Deníku vedoucí souboru Kosáci Gabriela Berková.