VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Planá již předala farnosti peníze ze sbírky

Planá – Výtěžek sbírky, kterou uspořádalo města Planá na podporu rekonstrukce požárem zničené fary v Plané, je již na účtě tamní farnosti.

14.5.2010
SDÍLEJ:

Oprava střechy na faře v Plané.Foto: DENÍK/Antonín Hříbal

Deníku to potvrdil zdejší farář Jaroslav Šašek. „Sbírka vynesla zhruba čtyřicet dva tisíc korun. Tuto finanční čásku již město Planá převedlo na náš farní účet,“ uvedl Šašek.

K zajištění celkové rekonstrukce fary je však zapotřebí mnohonásobně více peněz. „Předpokládané náklady přesahují šest milionů korun,“ řekl farář. „Tuto částku máme asi z osmdesáti procent již zajištěnou,“ pokračoval Šašek.

Město Planá, přestože sbírku považuje za úspěšnou, o pořádání nové neuvažuje. „Myslím, že další sbírka by již neměla takový efekt,“ vyjádřil se k věci starosta Plané Karel Vrzala. „Uspořádat takovou sbírku má největší smysl ihned po události. S delším časovým odstupem upadá zájem veřejnosti. Přesto si myslím, že příspěvěk našich občanů byl přiměřený,“ dodal starosta.

Církev stále pokračuje ve snaze získat další finanční prostředky na opravu poničené fary. „Stále probíhá naše vlastní sbírka v kostelích a při různých příležitostech. Také například pořádáme různé benefiční koncerty. Nesmíme zapomenout ani na naši snahu získat peníze z různých dotací. Podařilo se nám získat velkou částku z fondu Ochrany městské památkové zóny. Ta činí téměř čtyři miliony korun,“ pokračoval Šašek. „Na celkových nákladech za rekonstrukci se bude ze sedmdesáti procent podílet částka získaná na dotacích od státu. Dvacet procent přispěje město Planá a zbytek církev,“ dodal farář.

Přes pokračující stavební práce je však místní fara stále neobyvatelná. „Střecha je již opravená. Dosud zde ale neteče voda a ani není zapojena elektřina. Nejvíce mě však mrzí, že fara zatím nemůže sloužit svému účelu. Stavební práce se nyní na jaře znovu obnovují. Kdy ale bude zcela hotovo, zatím nedokáži odhadnout,“ dodal na závěr farář Jaroslav Šašek.

Autor: Václav Šimek

14.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení