Chybět opět nebudou pravidelné akce v plánském Kiněnekině. Patří mezi ně Nedělní čaje, určené především pro starší generace. "Připravujeme divadelní představení spolku Kašpar, bude to Kytice v podání Jakuba Špalka a Jana Potměšila, dále akrobatické vystoupení Kaffeeklatsch dívčí skupiny Holektiv, 3D dvojpromítání jeskyňáře Marka Audy a horolezce Honzy „Trávy“ Trávníčka, postupové přehlídky dětských divadelních i tanečních souborů," vyjmenovala vedoucí odboru kultury. Děti se mohou těšit například na divadelní představení Příběhy včelích medvídků. Chybět nebudou ani filmové projekce aktuálních filmů.

Zásah hasičů v areálu stříbrské mlékárny.
Z kontejneru v areálu stříbrské mlékárny uniklo 600 litrů kyseliny dusičné

Na léto je v programu divadelní představení Rozmarné léto s Miroslavem Hanušem v roli plovárníka říčních lázní Antonína Důry. "Na podzim opět odstartujeme kurzy tance a společenské výchovy pro děti a mládež. Vystoupí Zdeněk Izer s One Man Show Na plný coole a uskuteční se již čtvrtá swingová Tančírna. A na konci roku nebude chybět vánoční pohádka pro celé rodiny," doplnila Tomášková k programu Kinanekina.

Venkovní akce

Venkovní program odstartuje na konci dubna Čarodějnicemi. "Od této chvíle je na každý měsíc připravena jedna velká akce. Mezi ty tradiční patří Slavnosti svobody, Barokní pouť na Sv. Anně, Anenská pouť, Posvícení na Václava, Oslava vzniku republiky, 111 let rozhledny a Rozsvícení vánočního stromu." A odbor kultury přichází s novinkou, kterou bude v červnu Festival třešní situovaný do nově revitalizovaného třešňového sadu na Bohušově vrchu. V srpnu se pak odehraje koncert na koupališti.

Bezdružice mají nový sběrný dvůr
S novým sběrným dvorem v Bezdružicích pomohly evropské peníze

"Vedle toho jsou pro občany Plané a její návštěvníky připravovány zavedené akce jako jsou výlety, program pro seniory - Kultura s donáškou, vernisáže a výstavy v Galerii ve věži," doplnila Tomášková a dodala, že program pro malé i velké připravujeme také městská knihovna. Opět to budou osvědčené únikové hry, společné čtení, kreativní dílny, přednášky či výstavy.