Deník o tom informoval místostarosta Pavel Nutil.

„Úsek Wolkerovy ulice je velmi úzký, bez chodníku. Je zde velký pohyb chodců, protože se jedná o nejkratší spojnici mezi mezi sídlištěm Fučíkova a supermarkety," zdůvodnil místostarosta.

Celou situaci by vyřešila kompletní rekonstrukce, Planá ji však nechce platit z rozpočtu. „Na radnici už leží projekt, žádost o dotaci ale nevyšla," uvedl Nutil s tím, že stavba by byla velmi nákladná. „Proto rada rozhodla o změně dopravního značení."

Nemusíte mít ale obavu, že byste se nedostali na nákup. Od křižovatky se Sadovou ulicí až ke vjezdu do obchodu bude provoz obousměrný. Zákaz vjezdu bude do kopce směrem k sídlišti. Pro řidiče jedoucí směrem dolů se nic nemění. „Kdo bude chtít odbočit ze Sadové nahoru do ulic Zahradní, Wolkerovy nebo Fučíkovy, bude muset použít ulice Sokola Tůmy nebo Slovanskou," popsal Nutil. Ke změně zmíněného značení dojde v srpnu, radnice zatím nezná přesné datum. „Požadavek na osazení značek jsem předal Plánským službám. Změna je schválena i policií i odborem dopravy v Tachově," upřesnil.

Tím ale změny nekončí. Planá totiž chystá zakázání vjezdů do několika dalších míst. „Zákaz vjezdu s dodatkovou tabulkou dopravní obsluze vjezd povolen bude i na rozhlednu na Bohušově vrchu z křižovatky se silnicí na Otín i od parku v ulici Plzeňské," informoval Nutil.

Stejná značka se objeví i na začátku a konci uličky souběžné s Tylovou ulicí, v mapách je označena jako prodloužená část Smetanovy ulice. „Lidé ji hojně využívají jako spojnici, je tam poměrně velký provoz aut. Jde o komunikaci, která není pro takový provoz udělaná." Dodejme, že je prašná a s výmoly.

Poslední změnou v provozu je vytvoření zóny v celé délce Fučíkovy ulice. „Tam snížíme rychlost z padesátky na třicítku," podotkl místostarosta Pavel Nutil.

Zatím není jasné, kdy budou šoféři jezdit podle nových značek. Zástupci městského úřadu ale slíbili, že přesnější datum včas zveřejní.