Plánské náměstí je plné heren a non – stop barů. Nedávno vyrostla v Kostelní ulici, jen pár desítek metrů od učiliště, další herna. Plánští občané na tuto skutečnost poukazují několik let, zatím bezvýsledně.

„Chodívám každé ráno nakoupit do místního obchodního domu. Tomu, co vylézá po noci z barů se snad nedá říkat ani lidé. Jsou sprostí a jsou to zejména mladí spoluobčané. To se tedy děje jen o víkendu. Ve všední dny je situace lepší, ale před bary je nepořádek, chodníky jsou polepené žvýkačkami a koše přetékají,“ poukazuje Vanda Kriegelová.

S tím souhlasí i třiašedesátiletá Marie Nejedlá. „Nevím, proč je po městě tolik heren. To se tolik hraje? Ale to není jen na náměstí, stačí se podívat v ulici Dukelských hrdinů. Tam jsou asi dvě, nebo tři. Někdo by s tím měl něco dělat,“ uvedla Nejedlá.
Samotní provozovatelé heren to vidí jinak. „Ano, chodí mi do baru i k bednám méně lidí. Dříve jich chodilo více. Ale nechceme zavírat. Lidé nám asi závidí peníze, když řeknou, že je tu moc heren. Když se chtějí lidé bavit, ať se baví,“ řekl Deníku provozovatel non – stop baru Bui Thuy Ha, který sídlí nedaleko cukrárny a pekárny.

„My v Plané provozujeme dvě herny. Jednu na náměstí a druhou právě v Kostelní ulici. Je to rodinný podnik. Nás nemůže nikdo zrušit. Jsme na soukromém pozemku a podnikáme. Lidé můžou říkat co chtějí. Jak říkám, jsme podnikatelé a lidé závidí to, že my jsme dokázali herny zřídit.“ dodal Bui Thuy Ha.
Na celou věc reagoval i starosta Plané Karel Vrzala. „Samotnému mě tolik heren vadí. Herna jako taková, získává od lidí peníze, jinak by přeci nic takového neprovozovala. Samozřejmě, obec z toho má jisté peníze. Provozovatelé mají povinnost městu odvést určitou částku z automatu, kterou dáme pokaždé do rozvoje města. Máme zájem na tom, aby se počet heren snížil. Doufáme, že projde zákon, který by dal městům možnost omezit tuto činnost,“ uvedl Vrzala.