Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Trať je sice nová, některé části nádraží zůstanou ponuré

Planá – Nová nástupiště, podchody, výtahy, toalety pro cestující. To vše má nádraží v Plané díky optimalizaci železniční trati.

10.10.2009 1
SDÍLEJ:

Nová nástupiště, podchody, výtahy, toalety. To vše má nádraží v Plané díky optimalizaci železnice. Cestující, kteří přicházejí do nádraží z ulice vestibulem, ale vcházejí do ponuré místnosti s počmáranými stěnami a oprýskanými lavičkami.Foto: DENÍK/Jiří Kohout

Cestující, kteří přicházejí na nádraží v Plané vestibulem z ulice, ale vcházejí do ponuré místnosti s počmáranými stěnami, starými oprýskanými lavičkami a s celkově nevábným prostředím, které tady podle všeho zůstane i po skončení modernizace trati.

Pro rekonstrukci budovy se zatím bude připravovat projekt.

„Také bychom chtěli mít pěkné nádraží. Ale jak se zdá, budeme čekat marně. V plánu je rekonstrukce pouze malé části budovy. To je sice hezké, ale proč se nevyužije stavebního ruchu a současně se neopraví budovy celé,“ postěžovala si jedna z nájemnic, jejíž jméno je redakci známé, ale ona si nepřeje být jmenována. „Bojím se, že bych měla problémy,“ sdělila.

„Bylo by třeba opravit střechu, vyměnit okna a dveře, okapy, ale i vnitřní úpravy, jako jsou rozvody topení a vody, nové omítky, je třeba také opravit fasádu. Žijeme tady na nádraží někteří přes třicet let a věřte, že by si obě budovy rekonstrukci zasloužily. Čekali jsme, a to mluvím za všechny nájemníky, že se nám po stavbě bude bydlet lépe, že se konečně vše opraví, nebo vymění. Ale zatím bylo vyměněno jen pár oken v obytných místnostech, na chodbách jsou nadále okna stará a energie a teplo tak uniká,“ říká dále nájemnice a ukazuje místo s vlhkou opadávající omítkou.

V rámci optimalizace železniční trati se dělají různé úpravy na nádražních budovách od Stříbra až po Chodovou Planou. V Chodové Plané byla vyměněna všechna okna i dveře, v Pavlovicích je například i nová fasáda. „O nových dveřích se nám asi může jen zdát,“ povzdechla si nájemnice z nádraží v Plané.

Plánské nádraží je železničním uzlem s poměrně velkým pohybem cestujících i nákladní dopravy. Zastavují zde prakticky všechny rychlíky, z hlavní železniční trasy v Plané odbočuje regionální trať na Tachov a dále na Domažlice.

Koleje a nástupiště v Plané jsou ve správě státní organizace Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). „V rámci optimalizace se některé úpravy na nádraží v Plané dělají. Je to třeba rekonstrukce záchodů pro cestující, které jsou už hotové a v současné době se dělá kanalizace. Další úpravy souvisejí s umístěním technologií, modernizovat se bude dopravní kancelář. Jinak jsou úpravy na nádražní budově minimální,“ vysvětlil Miroslav Kodera ze SŽDC.

Budovy nádraží vlastní Regionální správa majetku v Plzni. „S rozsáhlejší rekonstrukcí nádražních budov v Plané se výhledově počítá, ale prozatím nevíme v jakém termínu,“ řekli na Regionální správě majetku.

Podle Petra Šťáhlavského z tiskového oddělení Českých drah je pro rok 2010 v rámci přípravy investic plánováno vypracování projektové dokumentace se zaměřením na rekonstrukci střechy, dokončení fasády a interiérů sloužící cestující veřejnosti.

„Náklady této rekonstrukce mohou dosáhnout až do výše osmnácti milionů korun,“ sdělil v pátek Deníku Šťáhlavský.

Autor: Jiří Kohout

10.10.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Dominik Kubalík

Škodovka prohrála, přesto je první

Rybník Regent u Chodové Plané na Tachovsku se připravuje na výlov.
8

ZMĚNA: Výlov Regentu začíná až v pátek

Okresní derby mezi Planou a Borem vyhráli hosté, Planá je poslední

Tachovsko – Fotbalisté první krajské soutěže, 1.B třídy, mají za sebou další zápasy. Ty přinesly zajímavé duely a padaly pěkné branky.

Hejtman Bernard: Prezidenta přijmu, ale servilní nebudu

Plzeň - Čtyři prezidentské návštěvy stály hejtmanství už 1,3 milionu korun. 

Uzavírka Bělojarské ulice bude pouze částečná

Tachov – Už včera začala částečná uzavírka jedné z velmi frekventovaných ulic v Tachově, a to Bělojarské ulice, která je hlavní dopravní tepnou na sídliště Východ.

Naši prvňáci už ve středu v Tachovském deníku, představíme ZŠ Mánesova

Tachovsko - Ve středu 18. října najdete v Tachovském deníku prvňáky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení