Reuse znamená ve volném překladu z angličtiny „opětovně využít“ a to je přesně cílem projektu. Opakované použití věci by mělo vést ke snížení množství odpadu. Občané mohou u určitých předmětů, které do sběrného dvora dopraví, prohlásit, že dotyčnou věc nepředávají jako odpad, ale pouze k dalšímu využití.

Vzhledem k tomu, že ReUse je v Plané novinka a je třeba vzít v potaz skladovací prostor, který je omezený, je možno zatím dovézt jen určité uvedené věci.

Nejmodernější mamograf v Plzeňském kraji vlastní Poliklinika Tachov.
Poliklinika Tachov pořídila nový mamograf

Ve dvoře přijmou použité zařízení a vybavení domácností jako je keramické, porcelánové či skleněné nádobí, hrnce, nože, plechy na pečení. Ale také obrazy, rámy na ně, květináče, zahradní náčiní. Donést mohou občané i originální DVD a CD, gramofonové desky, knihy, časopisy. Odložit sem lze i sportovní náčiní včetně koloběžek nebo jízdních kol a hračky, vyjma textilních a plyšových. „V současné době není možno dovážet nábytek, ač by po něm poptávka byla. Výjimku jsme udělali pouze u těchto domovních dveří, ty tolik místa nezaberou,“ řekl Deníku pracovník obsluhy dvora Petr Fára. „A nenechte se zmást prázdnými regály. Za krátkou dobu, co se projekt rozjel, se u nás objevila spousta věcí, ale obratem zase hned mizí. I se lidé chodí ptát a zjišťovat informace, takže se zdá, že vše bude fungovat jak má,“ dodal. Poptávka je prý také po elektroodpadu, ale ten do těchto míst ze zákona nepatří.