Už v pátek pouť začala na Svaté Anně poutní mší svatou, na kterou dorazilo procesí z bavorského Mähringu a z Plané. Následoval program pro děti i dospělé. Vrcholem pátečního večera byl koncert dobové hudby v kostele v podání Aleny Hönigové s názvem Parnas na ostrově. Večer pak zakončil barokní ohňostroj. Koncertu se zúčastnil také ministr kultury Daniel Herman, náměstek primátora Plzně Martin Baxa a programový ředitel projektu Plzeň – evropské hlavní město kultury Jiří Služenko. „Po koncertu si pan ministr prohlédl opravenou stavbu nad ´zázračným´ pramenem a zhlédl barokní ohňostroj," informovala starostka Plané Martina Němečková.

Sobotní program se odehrál v západní části zrekonstruovaného náměstí, podobně jako loni. „Loni to tak bylo kvůli rekonstrukci a protože jsme měli kladné ohlasy, nechali jsme program i letos v západní části," uvedla ředitelka městského kulturního střediska Milena Nová. Město každoročně připravuje program, ve kterém chce rozmanitou hudební produkci. „Máme různý žánr, jako dechovku, country nebo i středověkou hudbu. Nikdy ale nemáme vysloveně tvrdou muziku, třeba metal. Třetím rokem je hudební program na koupališti, který je spíše pro střední a mladší generaci," dodala Nová. Na večerní vystoupení Yo Yo Bandu se chystala Markéta Dvořáková. „Jsme tu s dcerkou celé dopoledne. Ta je ještě malá a tak ji pohlídá babička a my s kamarádkou máme namířeno večer na koupaliště," řekla Deníku.

Sobotní večer se také ale nesl v duchu baroka. V kostele Nanebevzetí Panny Marie se konala premiéra barokní opery o třech dějstvích Dido a Aeneas. O hudební nastudování se postarali James Gray, Markéta Malcová a Pavla Kšicová.

Soubor připravoval operu sedm dní. „Tento víkend ji hrajeme dvakrát. Zde v Plané a na zámku Nebílovy," sdělila Markéta Malcová, která třináct let žije v Irsku a operu společně nastudovali v mezinárodním složení. „Jde o účastníky kurzu z Česka, Německa, Irska a Hong Kongu. Kurz barokní hudby se uskutečnil ve Spáleném Poříčí." Operu přijel zhlédnout i tamní starosta Pavel Čížek. „Vedoucím celého projektu je světoznámý klavírista James Gray. Vystupujícími jsou profesionálové i amatéři," uvedl a popsal její děj. Opera byla zpívána v anglickém jazyce.

Anenské poutě v Plané navazují na bohatou tradici církevních poutí, která sahá hluboko do historie. To například dokládají dochované fotografie z roku 1945. Pouť tradičně navštěvují nejen věřící z Německa, z Plané se přidávají místní i přespolní.