Dětský domov Planá si navíc přivezl cenu sympatie. „Druhé místo v takové soutěži pro nás znamená určitě hrozně moc,“ řekla nám včera ředitelka plánského domova Jitka Tvarogová. „Reprezentujeme nejen náš domov, ale také Planou a celý Plzeňský kraj. Ví se o nás, a to je velice důležité,“ dodala. Vítězství v aerobikové sestavě na hudbu Ewy Farné „Měls mě vůbec rád“ si odvezl Dětský domov Ústí nad Labem – Severní terasa.

Získal od poroty 175 bodů. O deset bodů méně a druhé místo patří právě Dětskému domovu Planá, který reprezentovalo sedm dívek a jeden chlapec. Sestavu nacvičily vychovatelky Štěpánka Dlesková a Sandra Wernerová. Třetí skončil domov z Plesné se 152 body. Soutěžilo se rovněž v pěvecké kategorii. „Nás reprezentovalo čtyřčlenné družstvo, které na písničku Petry Kruntorádové obsadilo čtvrté místo,“ dodala Tvarogová. Vítězství ve zpěvu patří opět Ústí nad Labem, druhý skončil Staňkov a třetí Litoměřice.

Vítězným týmům patří kromě medailí, diplomů a věcných cen také finanční odměna. Ceny věnovali partneři projektu. „Jako jediný dětský domov, který se pražského finále dobročinného projektu uplynulou sobotu zúčastnil, jsme získali rovněž zvláštní cenu poroty, a tou byla Cena sympatie,“ uvedla ředitelka úspěšného plánského dětského domova Jitka Tvarogová.