„Nějaký ´dobrák´ volal na městský úřad, že se ve vodě vyskytují sinice,“ informoval nás Matoušek. Proti tomuto tvrzení se provozovatel může bránit jedinou věcí. „A tou je protokol o provedených laboratorních rozborech vody. Také jsme pod drobnohledem krajské hygienické stanice. Žádné závady dosud shledány nebyly,“ upozorňuje František Matoušek.

Občas se může stát, že se voda zakalí. „Ale tomu nelze nijak zabránit. Máme statut přírodního koupaliště, nikoli umělého,“ dodal. „Jestli si někdo myslí, že to tady dokáže udržovat lépe než já, prosím. Ať za mnou přijde a já se rád nechám poučit. Můžeme si to vyříkat, ale neměl by k tomu nikdo používat prostředníka,“ podotkl. Návštěvníci jsou s kvalitou vody spokojeni.

„Myslím si, že kdyby v ní něco bylo, musela bych to přece poznat,“ tvrdí Petra Maščáková. Vyznavači vodních radovánek na pomluvy nedají. „Za tři dny, co se udělalo hezky, jsme tu měli přes tisíc lidí,“ uvedl Matoušek. „Je tu skvěle. Já jezdím jenom sem.Kdispozici je tu totiž jak terasa, tak i hřiště na plážový volejbal,“ poukazuje Petra Maščáková.