Příjemné vstávání není často dopřáno obyvatelům, kteří bydlí ve Slepé ulici. Odstavené kamiony, které stojí na prašném placu, v noci a nad ránem startují své motory, popřípadě motory chladících boxů. Zpravidla prý musí po nočním stání nastartovat motor z důvodu natlakování vzduchové soustavy. V případě netěsnosti soustavy motor běží déle na prázdno.

Řidič tak musí ,,tůrovat“ motor do vyšších otáček. ,,Zrovna dnes nastratovali okolo čtvrté ráno. Ruší noční klid. Berou to jako veřejné parkoviště, ovšem mají poznávací značky z celé republiky. Bohužel, mohou tu stát. Již několikrát jsem si stěžoval na městském úřadě,“ uvedl občan, který si nepřál zveřejnit své jméno. Dále dodal, že povrch prostoru je prašný. To znamená, že když se rozjedou, rozvíří prach, který je potom v celém domě. Další občanka dále uvedla, že celá záležitost se řešila s městským strážníkem.

,,Řešil jsem tuto věc na městském úřadě s místostarostou Františkem Slabým. Zákaz tam opravdu není,“ řekl městský strážník Vladimír Chojna. Městský úřad Planá v celé záležitosti podnikl několik kroků. ,,Snažíme se je samozřejmě vytlačovat, městský úřad má objednaný projekt od dopravního projektanta. Bude pro ně vymezen prostor v areálu Agroservisu. Stání bude ale zpoplatněné. Původní záměr byl udělat z města zónu, kde bude zákaz stání,“ uvedl Slabý.

,,My jsme však celou situaci přehodnotili a došli jsme k závěru, že zrevidujeme rovnou celé dopravní značení v Plané, které bude řešit i tuto situaci. Projekt bude hotov do konce roku. Pokud bude schválen dopravní policií, do provozu bude uveden začátkem roku příštího,“ řekl nakonec Jiří Ťupa z odboru investic a plánování plánského městského úřadu.