Osmé veřejné zasedání plánského městského zastupitelstva v tomto volebním období se konalo ve středu v zasedací místnosti Městského úřadu v Plané. Starosta města Karel Vrzala na jednání vyzval radní, aby sestavili žebříček priorit investičních akcí. Volení zástupci lidu by tak měli svými body přidělit akcím pořadí důležitosti . Na seznamu pro volební období se nachází také poliklinika, která patří do majetku města. Její zaměstnanci jsou už dlouho přesvědčeni, že se právě město chová k tomuto zdravotnickému zařízení macešsky a při středečním zasedání to dali zastupitelům hlasitě najevo. „Už před volbami jste slíbil, že v poliklinice letos necháte vyměnit všechna sociální zařízení,“ oslovil starostu Ivan Kula, správce jediného fungujícího zdravotnického zařízení ve městě.

„Na takový slib si nepamatuji. O investicích města nerozhoduji já, ale zastupitelstvo. Je pravda, že ve volebním programu poliklinika je, ale volební období přece ještě neskončilo. Já osobně nejsem proti tomu, aby se hygienická zařízení vyměnila, ale jak říkám, nerozhoduji o tom jenom já,“ odpověděl Karel Vrzala. „Apeluji tedy na zastupitele, aby polikliniku upřednostili. Zařízení v ní už je několik desítek let staré. Nemyslím si, že by bylo něco důležitějšího,“ vystoupila před radní Hana Holková, fyzioterapeutka.

„Nemáme na starosti ale jenom polikliniku,“ podotkl Vrzala. „Když už se našli peníze například pro postavení bowlingu, myslím si, že by se nějaké mohly vyčlenit i pro polikliniku,“ připomněl Ivan Kula. „Bowling se zafinancoval formou dotací,“ zareagoval na připomínku starosta. Aby město ale mohlo nechat hygienická zařízení opravit, bude na tuto akci muset mít povolení od památkářů. „Poliklinika se totiž nachází v památkové zóně,“ uvedl místostarosta František Slabý. V zasedací místnosti se objevila také mise vyslaná z Křínova. Zástupci obce neustále poukazují na skutečnost, že tamní rybník (zároveň i hasičská nádrž) vysychá a zarůstá.

„Jsme přesvědčeni, že na vině je díra v hrázi. Jakmile totiž voda dosáhne určité úrovně, výš už nejde. Vyzýváme vás, abyste s tím něco udělali,“ zaznělo z řad vyslanců Křínova. Do diskuse ohledně křínovského rybníčku se zapojil i velitel plánských dobrovolných hasičů Josef Švarcbek. „Při červnovém zasedání jsem upozorňoval na to, že se v případě požáru město vystavuje problému. Abychom se mu vyhnuli, nechme vyjmout nádrž v Křínově z poplachového systému Plzeňského kraje,“ nastínil možnost řešení. Na zastupitelstvu zazněl také návrh smlouvy o partnerství mezi Planou a německým Tirschenreuthem. Starosta mimo jiné uvedl, že 9. listopadu bude přestřižením pásky slavnostně uveden provoz obchvatu a lávky pro pěší.