„V dopise se uvádí, že Pavel Plánka odstupuje ze zastupitelstva města. Kdo ho nahradí v této funkci i na místě místostarosty, zatím nevím,“ sdělil Deníku ještě před zasedáním stříbrských zastupitelů starosta města.

„Mandát zastupitele města skládám především kvůli tomu, že mne pracovní povinnosti odvedly mimo město. Proto se nemohu funkci zastupitele věnovat tak, jak bych si představoval. Raději svůj mandát postoupím tomu, kdo bude mít chuť a čas pracovat pro město Stříbro,“ komentoval své odstoupení samotný Plánka.

Pavel Plánka rezignoval loni v létě na funkci místostarosty, kompetence za něj převzali částečně starosta a další představitelé města. V poslední době už nechodil ani na jednání zastupitelstva.

„Pan Plánka již od srpna loňského roku své voliče nezastupuje a ve výborech, kam byl za město Stříbro dosazen, nepracuje. Ostatní zastupitelé se tak musí o jeho funkce ve výborech, komisích a společenstvích podělit. Velmi mě zaráží mediální kampaň vedená v loňském roce panem Plánkou proti městským zastupitelům a tím i proti městu samotnému. Byl bych potěšen, kdyby členové TOP 09 věnovali stejný čas a úsilí, které věnují své medializaci, práci pro město a jeho občany,“ rozčiluje se nad děním zastupitel Karel Neuberger (ODS).

„Osobně mě tíží skutečnost, že nebyla dosud obnovena činnost Nadace Jakoubka ze Stříbra, kvůli absenci nového předsedy správní rady po zesnulém Petru Bursíkovi a dalších členů správní rady. Pan starosta Červený nepřispěl ke zdárnému jednání a časová prodleva hrozí nevyřešením situace,“ vyjádřil se Neuberger.

Za TOP09 byli do zastupitelstva v říjnu 2010 zvoleni členové této strany Pavel Plánka a Vojtěch Šrámek a nestraníci Bohuslav Červený a Miroslav Cvrk mladší. Prvním náhradníkem za odstupujícího Plánku by se měl podle volebního výsledku stát Miroslav Cvrk starší. „Zájem o práci v zastupitelstvu přislíbil i další náhradník v pořadí (Jiří Turek – pozn. red.), tak uvidíme, jak budou pokračovat jednání,“ řekl v pondělí Deníku Vojtěch Šrámek.

O post místostarosty už strana TOP09 usilovat nebude. „My jsme už na podzim přešli do opozice. Ani pan starosta už za nás nevystupuje, jsme plně opoziční stranou a o žádný post ve vedení města v současné době neusilujeme. Měli jsme zájem pouze o funkci předsedy kontrolního výboru, tu máme a vykonává ji pan Cvrk mladší ,“ uvedl Šrámek.