Místní takovou bouři nepamatují. „To nebyl ani lidově řečeno přívalák, to bylo něco víc. Nikam nebylo vidět, městem procházela jen bílá zeď. A trvalo to pěkně dlouho,“ řekla nám v pondělí ráno před plánskou poliklinikou jedna obyvatelka . „Naštěstí mi ale kroupy nenapáchaly velké škody. Jen pár dírek v lupení zeleniny, ale ta se vzpamatuje,“ připustila žena.

Jedním z postižených byl i Josef Ansl v Máchově ulici. „Opravujeme izolace, které nám roztrhal břečťan a dům máme obkopaný,“ vyprávěl nám Ansl.

„Voda tedy přišla obkopáním a garáží přešla do dalších místností. Sušíme lina, ale voda opadla vcelku rychle,“ vyprávěl dále Ansl. Na místo byli přivoláni i plánští hasiči, kteří vodu vyčerpávali ven, do ulice.

A nezasahovali jen v domě Josefa Ansla. „Hasiči byli přivolaní i do Bohušovy ulice, opět k čerpání vody ze sklepů,“ sdělila Deníku tisková mluvčí krajských hasičů Alena Marešová. Do Bohušovy ulice vyjeli na pomoc i tachovští profesionální hasiči.

Plánští se pak ještě přesunuli do ulice Revoluční. Čistili tam vodoteč.

Největší problémy ale udělala ucpaná kanalizace v dolní části Bohušovy ulice, téměř na křižovatce s ulicemi Slovanskou a Sadovou. V místě se totiž kanalizace ucpala a voda, která neměla odtok, doslova nadzvedla několik desítek metrů čtverečních zámkové dlažby.

„Domluvili jsme se s Vodoservisem, že to opraví,“ sdělila nám plánská starostka Martina Němečková.

„Déšť byl tak silný, že v ještě neopravené Slovanské ulici s sebou bral i asfaltové pláty,“ řekla dále starostka. Ujistila nás ale, že v následujících dnech čeká komunikaci rekonstrukce. „Máme už vybranou firmu, která opravu provede,“ vysvětlila Němečková.

Meteorologové na úterý předpokládají polojasno, postupně až oblačno a na většině území přeháňky nebo bouřky. Denní teploty by se měly pohybovat v rozmezí mezi 26 až 30 ° Celsia. Ve středu bude polojasno až oblačno, čekají se přeháňky a bouřky. Denní teploty by měly vystoupat až na 28 °C.