Téměř dvě stovky posluchačů si postupně vyslechly nejen klasické vánoční koledy, ale také mnoho dalších písní, vztahujících se k blížícímu se svátku klidu, pohody a štěstí.

Snivými a romantickými melodiemi nabitý repertoár, vhodně uzpůsobený pro klávesový multiinstrumentální doprovod, doslova nadchl všechny posluchače. Není divu, že vánoční koledy Tichá noc, Narodil se Kristus Pán a mnoho dalších si pobrukovala velká část posluchačů, kterým snad jen úcta k místu koncertu bránila v tom, aby si známé rýmy zazpívali nahlas.

Zpívání dětí seniorům v kostele sv. Václava v Rozvadově na Sletu andělů.
OBRAZEM: Děti zahrály a zazpívaly seniorům i v kostele

DM band nezapomněl ani na nejmenší návštěvníky koncertu, kterým věnoval několik dětských vánočních písní. Svoji roli bravurně a s noblesou zvládla zpěvačka Diana Maříková, jejíž čistý hlas, zajímavý zejména při vyšších polohách zpěvu, doslova rozezněl rozsáhlé prostory plánského kostela a spolu s precizním klávesovým doprovodem Martina Liebla tak vytvořil neopakovatelnou atmosféru vánočního hudebního zastavení, odměňovanou bouřlivým potleskem publika.
Vstupenky na koncert byly po jeho skončení slosovány a tři posluchači si tak mohli jako vánoční dárek odnést nástěnné kalendáře s tématikou města Plané.

Hudebníci ze skupiny DM band tímto vánočním koncertem udělali radost svému plánskému publiku a svým příznivcům již popáté. Zároveň to byla více než důstojná hudební tečka za jejich velmi úspěšným rokem, zahrnujícím řadu koncertů a vystoupení nejen v rámci západočeského regionu, ale i mimo něj. Již nyní se mohou příznivci vánočních koncertů těšit na setkání s DM bandem pošesté – na konci roku 2018.

Jiří Fejt

Anna Gálisová při vystoupení v Chodové Plané na Vánoční výstavě pořádané každoročně Spolkem pro obnovu Tepelského regionu.
VIDEO: Ve dvanácti letech zpívá Anna Gálisová operní písně starých mistrů