První ročník rybářské soutěže Plánský kapřík 2023 přilákal 24 mladých rybářů. „Účast předčila naše očekávání,“ řekl Deníku organizátor a jednatel místní organizace Českého rybářského svazu v Plané Otakar Kubr. Rybářskou drobotinu doprovodili povětšinou i rodiče, kteří s potěšením sledovali, jak jejich ratolesti tahají kapry, amury, perlíny a další druhy ryb, které v tamním rybníce žijí.

Dobře připravenou akci si tak užili všichni přítomní a pořadatelé si vyslechli mnoho pochvalných slov. „Byl to opravdu skvělý den plný vzrušení a soutěživosti,“ uvedl jeden z rodičů. „Děkuji pořadatelům za jejich úsilí a za to, že nám umožnili zažít tak fantastický rybářský den.“ Závodníkům organizátoři zajistili oběd z restaurace Na Vsi a ocenění si domů odnesli všichni účastníci.

Zámecké historické slavnosti v Boru i přes velké vedro přilákaly mnoho návštěvníků.
Zámecké historické slavnosti v Boru se lidem moc líbily i přes spalující horko

Plánským kapříkem pro rok 2023 se stal Tomáš Prokop, druhý v soutěži skončil Jan Biroščák, třetím nejlepším rybářem dne byl Adam Jakubčo. Amura o délce 57 cm vytáhl na svoji udici Lukáš Podolka, rybu se však pořadatelům nepodařilo pořádně vyfotit, neb prý byla velmi bojovná a chtěli zabránit jejímu případnému potlučení. „Moc děkujeme všem za účast, jsme rádi, že se soutěž povedla, a sponzorům pak děkujeme za štědrou podporu,“ vzkazují za organizátory Otakar Kubr a Josef Biroščák.