Jde o první ročník akce, která hned od svého začátku upoutala pozornost široké veřejnosti. Poklidnou hladinu letní „okurkové“ sezóny totiž rozčeřila kampaň Rádia Egrensis s názvem „Letní hit českého západu,“ která s Plánským koupákem 2007 bezprostředně souvisí. „Kromě takových veličin, jakými jsou Mňága a Žďorp, či Turbo a dnes již i Bára Zemanová a Erion, jsme chtěli mít na festivalu také zastoupení regionálních kapel, o nichž zatím není nikde slyšet,“ říká Jiří Fejt z agentury Erion Production, která spolu s městem Planá za festivalem stojí. „Rádio Egrensis nám vyšlo vstříc a vyhlásilo soutěž regionálních kapel, která končí právě dnes.

Posluchačům se nabídlo celkem 13 kapel a je na lidech, aby svým hlasováním určili, která z jejich písní naplňuje představu letního hitu se vším všudy.“ Jak jsme se dále dozvěděli, velice úspěšně se rozjel předprodej vstupenek na festival. Organizátoři zřídili řadu předprodejních míst – na Tachovsku jsou to Infocentra přímo v Tachově (náměstí) a ve Stříbře (budova muzea v rohu náměstí). Stříbro bylo posíleno také o předprodej na MKS (budova kina). To kvůli lidem ze Svojšína, kteří jezdí do Stříbra nakupovat a kteří se jistě budou chtít na „svoji“ Báru přijet do Plané podívat… Lidé v Plané a okolí najdou svůj předprodej vstupenek na náměstí Svobody, ve zlatnictví Petra Šetka (vpravo od obchodního domu).

Agentura dala také možnost zakoupit si nejlevnější variantu vstupenky přes internetové stránky www.koupak.cz. „Také areál plánského koupaliště má své kapacitní možnosti, což si celá řada lidí uvědomila a rychle si zajistila vstup v předprodejích,“ říká Jiří Fejt. „Internetový předprodej budeme muset ukončit už pozítří, v neděli. To abychom stihli rozeslat objednané vstupenky tak, aby každému – i třeba na druhý konec republiky – došly včas.“ A nejvzdálenější účastník festivalu podle předprodejů? Zatím, co do vzdálenosti, prý vede dívka z Nového Jičína, která si objednala a už uhradila dvě vstupenky na tuto nevšední hudební akci.