„Hra je určena mladým hasičům, kteří soutěží například ve štafetách nebo požárních útocích. Součástí hry byl i branný běh v okolí koupaliště, kde mladí požárníci plní několik disciplín týkajících se hasičské zdatnosti. Střílí ze vzduchovky, nebo určují azimut podle buzoly,“ sdělil hlavní rozhodčí František Dlesk ze Soběšic na Klatovsku.

Branný běh však některým působil určité potíže.

„Hlavní roli hrálo špatné počasí, ani terén nebyl nejlehčí. Byl jsem promočený a zabahněný od hlavy až k patě,“ řekl mladík, který reprezentoval družstvo Hradiště z Plzeňska.

Takzvaný braňák nedělal potíže jen hradišťským, ale i dívkám ze Sokolovska.

„Terén byl opravdu děsivý a bahnitý. Vše podpořil déšť. Za nejlehčí ale považujeme štafety. Naší silnou stránkou jsou požární útoky,“ shodly se čtrnáctileté Michaela Marešová a Karolína Havlíčková.

Svá slova potvrdily právě vítězstvím v požárním útoku.

Silný déšt ale způsobil, že jedna z disciplín byla zrušena.

„Byl to závod jednotlivců – překážky na hřišti. Ale byla to disciplína nepovinná, která by se počítala do součtu všech výsledků. Přihlašují se do ní závodníci jednotlivých družstev, ale jak bylo řečeno, nemusí ji nastoupit. Štáb ale rozhodl, že ji z bezpečnostních důvodů zrušíme,“ uvedl Dlesk.

Okresní kolo hry vyhrálo družstvo plánských. Ti však prvenství v kraji neobhájili a skončili na pátém místě ze šesti. Vítězy v Plzeňském kraji se stali mladí hasiči z Manětína, Karlovarský kraj pak ovládli hasiči z Horního Slavkova.