Proč jste se rozhodl vstoupit do komunální politiky a zkusit si práci starosty?

Můj vstup do komunální politiky byl vlastně vyhecovaný. Bavili jsme se o tom, co by se v obci mohlo nebo mělo změnit a vylepšit, až jsem se rozhodl, že to tedy zkusím a dostal jsem se až na post starosty.

Vy jste rodák z Lomu, nebo jste se přistěhoval?

Já jsem rodák z Milířů, do Lomu jsem se přistěhoval v osmdesátém roce.

Jak se obec za těch třicet let, co jste tady, změnila?

Lom se určitě za těch třicet let změnil. Jen namátkou, postavily se nové bytové domy, rodinné domy, upravila se náves, zavedl plyn.

A co pro vás bylo nejobtížnější za těch necelých pět let, co jste ve funkci starosty?

Nejobtížnější bylo sehnat veškerá povolení pro zástavbu rodinných domů v jedné části obce. Od změny územního plánu přes různá další povolení, to vše trvalo více než tři roky. Například změnu územního plánu jsme navrhli v únoru 2008 a až v roce 2009 jsme tuto změnu dostali. Teď čekáme, jestli dostaneme dotace na zasíťování parcel, abychom mohli pozemky k individuální výstavbě rodinných domů připravit.

Z čeho naopak máte radost? Co se vám za tu dobu povedlo?

Tak třeba na návsi máme novou komunikaci, vytvořili jsme u bytovek parkoviště se sedmatřiceti parkovacími místy. Radost mám ze všeho, co se nám podařilo udělat, ze všeho, co jsme si udělali sami. To je třeba zateplení mateřské školy, výměna oken v bytovkách, fasáda kulturního domu, nové kabiny na hřišti, dovybavili jsme hasiče.

Jaké máte plány pro letošní rok a pro toto volební období vůbec?

Plány jsou velké, ale záleží na penězích. Musíme zasíťovat parcely pro výstavbu rodinných domů, jak už jsem uvedl, chceme dodělat parkoviště, chodníky. Na třech bytovkách a na hospodě musíme udělat novou střechu.

Je výhodou, že jste uvolněným starostou?

Asi ano. Neuvolněný starosta by asi nestíhal udělat všechno, co je v takové obci třeba zařídit.

Jak se vám spolupracuje s občany a s kolegy zastupiteli?

Spolupráce s občany i zastupiteli… řekl bych, že po několika nedorozuměních z počátku se to ustálilo a podzimní volby asi ukázaly, že jsme šli dobrou cestou. Asi je dobře, že si každý řekne svůj názor, když jednáme, což je ve vzájemné komunikaci vždycky lepší.