Plavecká soutěž měst Plave celý Tachov se včera uskutečnila v městském bazénu v Tachově. Její sedmnáctý ročník vyhlásila Agentura Sprint pod patronací Českého olympijského výboru.

V Tachově byly pořadatelem soutěže Dům dětí a mládeže Mraveniště a Správa městských sportovišť Tachov.
„Zájemci měli příležitost zdarma zaplavat si libovolným stylem stometrovou trať, prověřit si tak svoji aktuální formu a zároveň se na chvíli ocitnout v roli jednoho z reprezentantů našeho města,“ uvedla Dana Müllerová z tachovského Mraveniště.

Soutěže se zúčastnil také dvaačtyřicetiletý Vít Strapina z Tachova, který stometrovou trať zvládl za dvě a půl minuty.
„Čas je to určitě lepší, než loni. Chtěl jsem to hned od začátku napálit, ale vzhledem k tomu, že zase až tak často neplavu, jsem si to rozmyslel,“ usmíval se v cíli.

„Je dobré, že město takovéhle akce pořádá. Do bazénu se alespoň dostanou lidé, kteří sem jindy nechodí,“ dodal Tachovan.
Soutěž se konala od šesté hodiny ranní do půl deváté večer.
„Ráno se nám přihlášovali hlavně ti, kteří bazén navštěvují tradičně v ranních hodinách. Dopoledne to bylo hlavně o školách,“ řekl Petr Vrána, vedoucí Správy městských sportovišť.

Vítězem plaveckého klání se stává město, které nasbírá nejvíce bodů za nejlepší časy v jednotlivých kategoriích. „Evidujeme velice slušné časy. Tak například dvanáctiletý Marcel Šmejkal trať zaplaval za minutu 23 setin, což nám přineslo plný počet, tedy osmadvacet bodů,“ vypočítal Petr Vrána.