K loňskému zlatu si stříbrský policista letos přivezl i stříbro.

Kdo je pořadatelem této soutěže a kdy se koná?

Tento policejní víceboj pořádá Ministerstvo vnitra ČR, Policejní prezidium Praha, Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje a UNITOP ČR. Už několik let se v Domažlicích pořádá krajské kolo, kde se soutěží o postup na republiku. Republika se dvakrát po sobě konala v květnu také v Domažlicích.

Pokolikáté jste se účastnil?

Policejního víceboje jsem se účastnil už čtyřikrát. Vloni jsem byl první.

Které disciplíny tento víceboj zahrnuje?

Nejdříve začínáme plaváním na padesát metrů v oblečení i s minutovou resuscitací, pak následuje střelba na patnáct metrů za zástěnou a střelba po fyzické záteži. Po odstřílení odchází každý závodník na překážkovou dráhu, kde překonává několik překážek, například musí přelézt dvoumetrové bariéry, plazit se třicet metrů pod ostnatým plotem, který je vysoký jen půl metru. Končí se spoutáním pachatele, který stojí na konci této dráhy. Druhý den následuje běh o délce pěti kilometrů. Běháme v kanadách, v kalhotech a s opaskem se zbraní. Po odběhnutí už následuje vyhodnocení.

Víte, kolik policistů se soutěže účastní celkem?

Na krajském kole se účasnilo v mé kategorii celkem patnáct mužů do devětadvaceti let, a tam jsem Tachovsko reprezentoval jen já. Na republice bylo v mé kategorii jedenáct mužů z celé České republiky.

Připravoval jste se nějakým tréninkem na soutěž?

Letos jsem, oproti minulému roku, do příprav moc nedal, proto mě ten výsledek docela překvapil .

Měl jste v nějaké disciplíně potíže?

Disciplíny mi celkem šly docela dobře. Byl jsem jen trochu zklamaný ze střelby. Jedna střela při střelbě levou rukou mi utekla vedle figury terče, a to asi rozhodlo o druhém místě, protože jsem měl na konci soutěže stejný počet bodů jako měl vítěz, kdy v tomto případě rozhoduje, kdo měl lepší střelbu.

Jak vás uvítali v práci a doma?

Vpráci mi gratulovali. Doma mi moje rodina i s přítelkyní, jako každý rok držela palce. Jinak jsem byl doma přivítán tataráčkem.

Zkusíte to za rok opět?

Jest–li nepřijdou nějaké zdravotní komplikace, tak to zkusím určitě zas, doufám, že bych se mohl opět nějak slušně umístit.