Svoje rozhodnutí pečlivě zvažovala. "Bylo to závažné rozhodnutí, ale chtěla jsem se vrátit do školství,odkud jsem na radnici přišla," řekla Deníku. Šperková se totiž přihlásila do konkurzu na ředitelku mateřské školy, který vyhrála. A protože se chce plně věnovat školce, rozhodla se na funcki uvolněné místostarostky opustit. "Ve školce jsem předtím pracovala 27 let. Vystudovala jsem mezitím i management ředitele školy. Teď se seznamuji se změnami, které za tu doby nastaly," uvedla dále nová ředitelka, která vedení mateřinky převzala od ledna 2021 a starat se bude o dvě budovy, dvě zahrady, šest tříd a školní jídelnu.

S rezignací na post místostarostky zaniká i její působení v radě města, zůstane ale zastupitelkou. Na 12 let na radnici bude vzpomínat ráda. "V komunální politice působím už 22 let a za tu dobu se toho hodně proměnilo. Mladší generace vidí dění jinak a je zapotřebí, aby zase mladí lidé do politiky přišli. Každé volební období je jiné. Ráda budu vzpomínat zejména na vztahy s úředníky a zaměstnanci města. Ty byly úžasné, vždy jsme se dokázali domluvit," vyjádřila se Šperková, která na radnici měla mimo jiné na starosti například rekonstrukci zámku, či přípravu a realizaci cyklostezek.

V dobrém bude na spolupráci s Janou Šperkovou vzpomínat i starosta Petr Myslivec. "Spolupracovali jsme spolu dvanáct let a musím říct, že to byla spolupráce velmi dobrá. Myslím, že jsme společně udělali kus práce," řekl Deníku.

Kdo se stane novým místostarostou či místostarostkou Boru, se bude rozhodovat ve středu 13. prosince na mimořádném jednání zastupitelstva města, které začíná v 17 hodin v zasedací místnosti městského úřadu.