„Jsem těžký schizofrenik a 16. srpna mě náhle odvezli do nemocnice. Pobyt se protáhl až do teď a musím poděkovat starostovi Kuntovi a pracovníkům úřadu v Přimdě, že se mi tu o všechno postarali," hovoří tiše Říha.

Byt zůstal po odjezdu do nemocnice otevřený, a tak jej město Přimda, pod které Třískolupy spadají, nechalo zapečetit. „Ještě předtím pracovníci města vyklidili ledničku, postarali se o elektřinu, prostě o všechno," vypráví Říha. „Do nemocnice mi poslali všechno, co se nestačilo při odjezdu pobrat a co jsem potřeboval. Mobil, doklady a tak."

Když se z nemocnice vrátil, místostarostka mu dokonce osobně přinesla klíče, aby se do bytu znovu dostal.

František Říha žije sám, s příbuznými příliš nekomunikuje, a tak je vděčný, že se někdo takhle postaral. „Pro mě udělali strašně moc. Takoví by měli být na úřadech všichni. Ne všude se s takovou ochotou setkáte. Taky mohli říct nepomůžeme vám, nemáme čas," uvedl muž.

Podle starosty Miloslava Kunta je taková pomoc samozřejmostí. „Snažili jsme se mu pomoci v rámci našich možností. Od toho jsme přece tady. Hlavně teď musí brát pravidelně léky a dodržovat životosprávu, aby se do podobné situace nedostal znovu," uvedl Kunt.