Řidiči mezi Kočovem a Novou Hospodou by se ještě na několik měsíců měli obrnit trpělivostí, úsek by měl být zprovozněn koncem roku.

Nová silnice vzniká v sousedství té současné a na tříkilometrovém úseku je omezena rychlost. Jak informoval ředitel plzeňské správy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ČR Zdeněk Kuťák, za Bezděkovem je kvůli výstavbě trasa vedena kyvadlově a řízena semafory.

S tímto opatřením se předběžně počítá až do června příštího roku. „Podle smlouvy o dílo bude silnice zprovozněna v prosinci letošního roku, dokončení všech prací je pak smluvně dáno v polovině roku 2020,“ informovala mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.

Jak dále informovala, aktuálně je rozpracovaný most u Bezděkova. „Je dokončena rámová konstrukce včetně křídel, zahajují se práce na přechodových oblastech.“

Nová silnice se bude na tu současnou, která byla dokončena před několika lety, napojovat u osady Janov. A právě mezi Janovem a Bezděkovem dokončují stavaři násypové zemní těleso hlavní trasy. „To je z jedné strany tvořeno opěrnou stěnou přilehlou ke stávající silnici,“ dodala Ledvinová s tím, že stavba, jejíž celkové náklady by se měly pohybovat okolo 147 milionů korun, pokračuje podle schváleného a odsouhlaseného harmonogramu.

Po dokončení stavby zmizí nebezpečný úsek, v němž se stalo několik vážných nehod.