V průběhu minulých let muselo vedení řešit restrukturalizaci společnosti, při níž došlo na několik personálních změn. Nicméně snižování nákladů se nakonec vyplatilo a v letošním roce je firma konečně v kladných číslech.

V rámci obnovy lesů bylo v průběhu roku zalesněno 8,39 ha téměř sedmdesáti tisíci sazenic, oplocenky byly obehnány 3,3 km pletiva či dřevěných dílců, bylo ožato 25 ha a proti okusu zvěří natřeno 24 ha lesa. Oproti uplynulému roku byla navýšena těžba dřeva, bylo vytěženo 4746 m3, přičemž z toho byla téměř polovina stromů napadených kůrovcem.

Ilustrační foto.
Z krádeže podezřívala mladíky, peníze ale vzal úplně někdo jiný

Dobrou strategií se ukázalo přesunutí vlastní prodejny s především železářským, zahrádkářským a kuchyňským sortimentem na náměstí do budovy původního obecního úřadu. Stala se tak přístupnější zákazníkům, což se odrazilo na jejich spokojenosti.

"Rád bych za celé vedení Kladrubských lesů poděkoval našemu lesnímu odbornému hospodáři, všem dělníkům pracujícím pro nás na dohodu, živnostníkům, i spolupracujícím firmám za skvělou a obětavou práci," ocenil náročnou dřinu jednatel společnosti Matěj Havránek.