Cílem střelby tříčlenné zahraniční posádky se o víkendu stal cizinec, který projížděl mezi Janovem a Bezděkovem. Cizinec vyvázl bez zranění. Po střelbě okamžitě zastavil a schoval se v lese, odkud zavolal policii.
„K události došlo v neděli odpoledne krátce před půl třetí. Posádka vozu, pravděpodobně tmavě modrého fordu, vystřelila po muži v druhém voze,“ informuje mluvčí tachovských policistů Václav Blahník.

Policisté okamžitě po střelcích i jejich vozu začali pátrat. „Kontroly probíhaly po celém regionu, částečně byla uzavřena i dálnice D5,“ uvedl Blahník.
Marně. Po střelcích i fordu jakoby se slehla zem. „Pátrání ale nadále pokračuje,“ dodal Blahník.
Cizinec střelce nepoznal a ani mu není znám důvod, proč by na něj měl někdo útočit.

„Z toho, čím se zabývá, jsme ale usoudili, že se s největší pravděpodobností jednalo o vymáhání dluhů z jeho obchodní činnosti,“ nastínil Václav Blahník s tím, že bližší podrobnosti vzhledem k probíhajícímu vyšetřování policie uvádět nebude.
Událost zatím nemá svědky. „Že se tam něco u lesa stalo jsem se dozvěděl od syna, který si tou dobou jel koupit cigarety. Řekl mi, že je tam odstavené auto a přijíždějí policisté. My jsme ale žádnou střelbu neslyšeli, je to od nás zhruba půl kilometru. A navíc, tady je i v neděli docela velký provoz automobilů,“ řekl Deníku Josef Čikel z Janova.

Ani Bezděkovští do případu jasno zřejmě nevnesou.
„Pamatuji se, že jsem tou dobou, kdy se událost měla přihodit, zrovna šla na vycházku. Od Janova se vyřítilo nějaké auto modré barvy, ale jestli se jednalo o ford, to nevím. V typech vozidel se totiž nevyznám,“ uvedla žena, která si nepřeje zveřejnit své jméno. „Nezlobte se, nechci někde fungovat jako svědek,“ vysvětlila.

„Přeji policii, aby tento případ vyřešila, cizince dopadla a udělal se z toho výstražný případ. Jinak se lidi za chvíli budou bát vyjít na silnici. Zahraniční mafie si neberou servítky a lehce to mohl odskákat někdo jiný, kdo se ve špatnou chvíli ocitl na špatném místě,“ poukazuje obyvatelka Bezděkova.
Případ tohoto typu měl v neděli na Tachovsku zřejmě svojí premiéru.

„Nepamatuji si, že by si tímto způsobem cizinci u nás vyřizovali svoje účty,“ podotkl mluvčí tachovské policie.