O křupavou pohádku s písničkami Křoupat zdravě, dá se hravě, která se měla hrát v sobotu 1. června od 15 hodin v Konstantinových Lázních v prostoru za hotelem Jitřenka diváci nepřijdou. Michaela Dolinová a Milan Duchek ji odehrají v místním kulturním domě. A přesunuté do kulturního domu je ve stejný den i představení Domácí@štěstí.hned. Začátek je v 19.30 hodin.

Pro změnu konání Slavnosti v parku se rozhodlo také MKS Tachov. Sobotní akce se kompletně celá přesouvá do společenského areálu Mže v Tachově. „Návštěvníci o nic z programu nepřijdou. Promítat se bude v kinosále, hlavní program se odehraje společenském sále a stopovačku si děti užijí v předsálí,“ vzkazuje za pořadatele pracovnice MKS Jaroslava Hohlová.

Pohádkový dětský den, který se měl konat v neděli 2. června v Černošíně, pořadatelé kvůli předpovědi počasí zrušili.

V Chodové Plané se přesunulo promítání filmu Sladký život do místního kulturního domu. Vzhledem k tomu, že původně mělo jít o venkovní promítání, změnil se i čas, není třeba čekat na tmu a začíná se tedy již ve 20 hodin.

A k rušení či přesunu akcí se jistě přidají i další pořadatelé, pokud se tak o víkendu na nějakou akci chystáte, raději si ověřte, zda se koná.

Dle výstrahy meteorologů se od dnešního odpoledne do noci ze soboty na neděli 2. června  budou hlavně v západních částech ČR vyskytovat vydatné srážky s úhrny 30 až 60 mm, lokálně až 80 mm. Jednat se bude většinou o srážky trvalejšího charakteru, ale s proměnlivou intenzitou a kratšími přestávkami. Intenzivnější srážky výjimečně doprovodí i bouřky. Vzhledem k silnému nasycení půdy vodou v oblasti jihozápadních a západních Čech budou toky reagovat na vydatné srážky výraznými vzestupy hladin. "Během soboty očekáváme dosažení 3. SPA na Radbuze a Mži. Překročení úrovně 2. SPA předpokládáme zejména na tocích v povodí horní Ohře," uvádí na svém serveru.