V před­večer svátku svatého Václava tato škola pořádá závod na kolečkových bruslích a koloběžkách pro děti i veřejnost. Je rozdělen do několika věkových kategorií, zvlášť pro dívky a chlapce. Soutěžit mohou také dospělí. Podmínkou účasti byla ochranná přilba, děti musely mít i chrániče rukou a nohou.

„Přemýšleli jsme tehdy, který sport , která disciplína se v Tachově nedělá. Jiná škola v našem městě pořádala večerní běh. My jsme chtěli udělat něco jiného. Napadlo nás tedy zorganizovat závod v jízdě na kolečkových bruslích. Tento sport si i u nás získává stále větší oblibu,” řekl Deníku jeden z pořadatelů a členů učitelského sboru Vratislav Bambas. Závody se již tradičně konají na okruhu u zimního stadionu. „Na tomto místě pořádáme závody již od prvního ročníku. Myslíme si, že okruh u stadionu je pro náš závod dostatečný a přiměřený,” pokračoval učitel.

Podzimní počasí, tak jako v minulých ročnících ukázalo svou přívětivější tvář a závod se konal za slunečného a teplého počasí. Účastníci také nepřišli zkrátka , co se týká odměn. „Pro ně byl připraven účastnický list. Samozřejmě nemohly chybět diplomy a pro děti malá sladkost,” doplnil pořadatel.

Výsledky úterního závodu přineseme na sportovních stránkách Tachovského deníku v některém z jeho příštích vydání.