Plné ruce práce práce měli v noci z úterý na středu zaměstnanci Správy a údržby silnic Stříbro a jejích přidružených pracovišť. Tachovský region a jeho komunikace na mnoha místech totiž pokryla až deseticentimetrová vrstva těžkého, mokrého sněhu.
„Do terénu vyrazila veškerá technika, použít jsme museli i záložní. Na pomoc jsme povolali i zaměstnance, kteří měli volno,“ uvedl ředitel stříbrské správy silnic Miroslav Sedláček.

Silničářům znepříjemňoval život i silný vítr, který například v Přimdě dosahoval v nárazech až 103 kilometrů v hodině.
„Na otevřených místech se tak na silnicích neustále tvořily sněhové jazky. Sotva jsme je odstranily, dělaly se nové,“ přiblížil ředitel noční situaci .
V souvislosti s hustým sněžením se přihodilo také několik dopravních nehod. K jedné z nich došlo mezi Přimdou a Rozvadovem. „Řidička si vzhledem k chumelenici nevšimla padlého stromu přes silnici. Nestačila se mu vyhnout a narazila do něj. Utrpěla lehká zranění, která si vyžádala jejího převozu do nemocnice,“ řekl mluvčí tachovských policistů Václav Blahník.

Rozbředlý sníh, který pokrývá většinu výše položených komunikaci, působil řidičům starosti.
„Nepříjemně mi to podkluzovalo. Jen tak tak, že jsem neskončil v příkopu,“ popsal jízdu v okolí Přimdy Martin Kučela z Plané. „Velké štestí je, že rozbředlý sníh neumrzl. To by bylo ještě daleko horší. Zřejmě bych uvažoval o tom, že nevyjedu z garáže,“ dodal.

Po silnicích regionu jezdí i za současného množství vozidel s letními pneumatikami. „Jedno takové uvízlo v černošínských serpentinách a zapříčinilo, že za ním zůstali stát další řidiči. Je to velká nezodpovědnost,“ poukazuje šéf stříbrských silničářů Miroslav Sedláček, který řidiče zároveň vyzývá k velké opatrnosti.
Kdo nemusel, včera nevyjížděl. „V nižších polohách sice byly vozovky čisté, ale nevěděl jsem, jak to vypadá na výše položených místech. Proto jsem vůz raději nechal v garáži a do práce jel autobusem. I když jsem se bál, že bude mít zpoždění,“ vysvětlil František Drahoňovský z Tachova. K ničemu podobnému ale včera nedošlo. „Žádná zpoždění jsme nezaznamenali. Pouze ráno se jeden spoj nemohl dostat na Knížecí Huť. Tou dobou tam ještě nebyla silnice protažená. Jinde ale vše proběhlo naprosto bez problémů. Silničáři se snažili,“ zkonstatoval vedoucí tachovského provozu ČSAD autobusy Plzeň Jaroslav Hošek.

Zatímco sněhová nadílka přidělala silničářům vrásky, radost z ní naopak měli milovníci zimních sportů.
„Už jsem se bál, že sníh roztaje a já nebudu moc vyjet na lyže. Teď jenom doufám, že nový sníh vydrží alespoň do víkendu,“ těší se na zimní radovánky Pavel Průcha z Tachova.