VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Počet dobrovolných hasičů se zvyšuje

Tachovsko – Padesát sborů dobrovolných hasičů působí v tachovském okrese. To je dohromady 1695 lidí, kteří se na práci sborů podílejí.

22.3.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Antonín Hříbal

Od roku 2005 se šlenská základna dobroovlných hasičů na Tachovsku zvýšila o devadesát lidí. Sborů přitom před pěti lety v rámci okresu působilo 51, tedy o jeden více.

Mladých lidí do 18 let působí v řadách sborů 249. „Jsou to převážně děti. Dorostence máme také, ale nedaří se nám udržet v žádném sboru dorostenecké družstvo. Dorostenci se proto zapojují do činnosti dospělých,“ poznamenal starosta okresního sdružení hasičů Miroslav Lukeš.

Hasičů ve věku od 19 do 26 let je 214 a nad šestadvacet let je jich 1229.

Celkem uspořádali hasiči pro členy dobrovolných sborů od roku 2005 do současnosti 116 taktických a prověřovacích cvičení.

Dobrovolní hasiči se rovněž zapojují, či přímo pořádají, soutěže v požárním sportu. Těch se za uplynulých pět let uskutečnilo jedenatřicet a zúčastnilo se jich více než pět set mužů přes stovku žen.

„Důležitá je také preventivně výchovná činnost, do které patří propagace požární ochrany, besedy o požární ochraně a preventivní hlídky,“ uvedl starosta okresního sdružení. V rámci propagace požární ochrany se v tachovském okrese loni uskutečnilo 46 akcí, dále 63 besed o požární ochraně a v regionu rovněž působilo 82 preventivních hlídek.

Tisíce hodin odpracují každý rok dobrovolní hasiči na údržbě výstroje a zařízení, pomáhají rovněž obcím a podílejí se na kulturně společenském životě.

Například v roce 2009 odpracovali 5039 hodin na údržbě výzbroje a výstroje. V roce 2008 to bylo o více než šestnáct set hodin více a další rok předtím 6210 hodin.

Údržba a výstavba požárních zařízení si loni vyžádala 4140 odpracovaných hodin. Hasiči se rovněž podílejí na údržbě vodních zdrojů, kde v loňském roce odpracovali 1180 hodin.

Okolo čtyř tisíc hodin ročně věnují sbory pomoci obcím. V roce 2009 to bylo přesně 3877 hodin (o rok dříve to bylo 4026 hodin, v roce 2007 clekem 8643 hodin a v roce 2006 to bylo 3921 hodin).

Kulturních a společenských akcí připravili hasiči na Tachovsku loni 178

Autor: Jiří Kohout

22.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení