Petr Zoker Zoka, Martin Growe Pažontka, Petr A1P Vitkovský, Jan Soky Sokol, Patrik Raab, Alexander Saško Szitás, Vítězslav Bízek – to jsou členové mladé chlapecké skupiny El Gato Negro, která je na Tachovsku a Stříbrsku vcelku známá. První týden v listopadu dokonce pokřtili v Kiwi baru v Tachově své první vydané album. Účast na křtu byla tak masová, že i sami provozovatelé nepamatují takovou návštěvnost. V osmičlenné kapele hostuje i Eliška Horvátová, která v několika písničkách zpívá.

Řekněte mi, jak to všechno vzniklo? Jak se to podaří, že si parta kamarádů založí kapelu?
(Martin P:) Rok 2003 byl začátek v lavici na střední škole, kde čtyři neznámé kluky spojilo jedno slovo jménem RAP. Growe, A1P a Zoker se stali Mc´s a Saško jakožto poledníkový král se stal DJ. Ten začal dělat nezbytné kroky pro to, aby vznikla první teenage kapela před El Gatem. Na samotě u lesa, poledníku a na autobusových zastávkách si začal promýšlet první beaty. Pořídil si program na vlastní vytváření muziky a pak s pomocí kamarádů přišel o první našetřené peníze na gramce. Mezitím Mc´s psali stovky textů a když Saško donesl první vlastní beaty, nic už nestálo v cestě. Pořádali jsme první hip-hopové koncerty v Tachově a otevírali oči nám i druhým.

Co hrajete za styl hudby?
(Petr V:) Rap´n´Roll – neboli alkorapo shito jamohrajka – základ je rap, který se musí přizpůsobit instrumentálním momentům kapely s prvky reggae, rock, funk, skunk, silence, busy a hyper energy.

Pro koho je hudba určena?
(Petr Z.:) Je to hudba určená pro všechny. Lidem, kterým při poslechu naší hudby poskočí kolínko.

Kolik máte členů v kapele? 

(Jan S:)Petr Zoka, Martin Pažontka, Petr Vítkovský – mikrofon, Jan Sokol – bicí, Víťa Bízek – basa, Patrik Raab – kytara, Alexander Szitás – DJ a živý volný instrument, Petr Kičinko – saxofon.

Proč černý kocour? Má El Gato Negro nějaký význam?
(Víťa B.:) Ne, nemá, pouze asociace v lebce neboli takzvaný brainshitting.

Kam až sahá historie kapely? Jak dlouho hrajete veřejně?
(Saša S.:) Chtěli jsme přejít na živě hranou hudbu. Přibrali jsme dva nové členy, baskytaristu a kytaristu. Roku 2010 se objevil The Dawe s posledním potřebným elementem – Růžovým Korzárem, který měl již připravenou vlastní zkušebnu, kde jsme mohli začít zkoušet a připravovat se na první koncerty. Poté při první příležitosti jsme kontaktovali velice mladého, talentem přetékajícího saxofonistu a byli jsme kompletní. Po pár menších změnách jsme museli tři členy vystřídat, ale již po roce se utvořilo kompletní El Gato Negro. Veřejně hrajeme asi tři roky – po prvním legendárním koncertu v Lidovém domě spolu s kapelou Prago Union.

Kde vás naši čtenáři mohli už vidět a slyšet?
(Jan S.:) Každý rok hraje naše kapela na letním hudebním festivalu Zvuky Léta, potom se často objevujeme na Last Bellu, který pořádá místní maturitní ročník z gymnázia, festivalu telegrafních sloupů v Plané, Nefestíku, akcích pořádaných elitou Embrio a narozeninových večírcích v Irish pubu.

Kde všude vystupujete? Jen Tachovsko?
(Petr Z.:) Mimo Tachovsko jezdíme každý rok do Nepomuku na Nefestík, potom na Železnou Rudu, Plzeň a hráli jsme i v Petržalce.

Na začátku měsíce jste křtili první desku – představte nám ji. Kolik je na ní písniček, kdo je složil, jak dlouho to trvalo?
(Petr K.:) Deska vznikala se vším všudy tři roky, během této doby jsme našemu mix masterovi znovuobjevili lásku k alkoholu, a tak se nahrávání někdy trochu více protáhlo. Kolikrát jsme přijeli na oficiální nahrávání desky a bohužel jsme nahráli maximálně VGA momenty kde Peete spolu s Mydlecem se oddávali vyšším dimenzím hudebních tónů. Nakonec se samozřejmě pod bedlivým dohledem vše nahrálo a máme na desce osm songů, převážně ze začátku kapely a starších textů.

Kde vás naši čtenáři mohou v nejbližší době vidět a slyšet?
(Martin P.:) Dne 19. prosince hrajeme v Kiwi baru v Tachově a 25. prosince v Tipsport baru v Boru. Všichni jste zváni.