„Při posledním jednání s investorem bylo přislíbeno, že supermarket, do něhož by se mělo přestěhovat Penny, bude hotov nejpozději do konce listopadu,“ uvedl starosta Tachova Ladislav Macák. Co bude se stávající prodejnou Penny prý investor zcela neupřesnil. Ale v původních plánech se počítalo, že zde bude průmyslové zboží či hobby prodejna.

Před nově postavenou prodejnou a kruhovým objezdem by měla vyrůst ještě jednopatrová budova se sedlovou střechou. „Vyhoví se tak požadavku památkářů, kteří chtěli oddělit tímto objektem muzeum s kostelem od přízemní prodejny. V plánu se počítalo s tím, že zde bude dům služeb. Ale ti, kteří měli zájem umístit sem svoji provozovnu nebo kanceláře po neustálém oddalování stavby od záměru ustoupili. Nyní vznikl nový problém – budova by se měla stavět, ale zatím je málo zájemců, kteří by se do ní chtěli nastěhovat.

„Věřím, že se najdou. Obrovskou výhodou bude velké parkoviště pro ně i pro jejich zákazníky. Zájem firem, podnikatelů či řemeslníků by mohl výstavbu tohoto objektu významně urychlit,“ míní starosta Macák.