Hřiště, na kterém se oslavy a zároveň pouť konaly, bylo zaplněno, sešlo se tu několik stovek lidí. Kromě místních také mnoho návštěvníků z okolních obcí a měst.

Oslavy připravila obec společně s dobrovolnými hasiči. „Oslavy výročí obce v takovém měřítku máme vždycky jednou za pět let. Jsme rádi, že můžeme takovou pouť udělat, že se lidé sejdou, že si popovídáme, posedíme,“ řekla Deníku zastupitelka a předsedkyně kulturního výboru obce Marie Rozehnalová.

Obec může podle zastupitelky každých pět let při oslavách předstoupit před občany s něčím novým. V uplynulých letech se mimo jiné podařilo zrekonstruovat obecní úřad, či vybudovat právě víceúčelové hřiště. Pro další období se pak chystá kanalizace. „Už je hotový projekt, v současné době se prakticky čeká už jen na to, aby se mohlo zahájit. To by mělo být už letos na podzim,“ uvedla Rozehnalová s tím, že náklady by měly být 15 milionů korun a kromě kanalizace se vybuduje i nová čistička odpadních vod. Náklady budou hrazeny z dotace i z rozpočtu obce.

Po pátečním rockovém večeru pokračovaly oslavy 775 let Brodu nad Tichou sobotním programem, ve kterém si přišli na své například příznivci dechovky, zahrála jim totiž slavná Budvarka. Poté vystoupil písničkář Jaroslav Samson Lenk a večer se uskutečnila pouťová taneční zábava s kapelou Kocovina.

V areálu hřiště nechyběly pouťové atrakce nejen pro děti, či stánky s občerstvením.