O ozvučení se postaralo Městské kulturní středisko, jeho ředitelka Božena Vaňková se s mikrofonem chopila nejen úvodního slova, ale také role předzpívávání. Mezi návštěvníky byla také Alena Kadlecová. “Přišla jsem moc ráda. Vždycky jsem tuto akci při předchozích ročnících sledovala a bylo mi líto, že se pořádá v jiných obcích okolo Tachova, ale u nás, ve městě s takovou pěveckou tradicí, doposud nic. Tak mám radost, že se to konečně povedlo a ráda si zazpívám,” řekla Deníku.

Online reportáž

Halže

Koledy si ve středu večer zazpívali také lidé ve Vesnickém muzeu v Halži. Organizace akce se chopila skupina MHD, tedy Místní hudební doprovod ve spolupráci s muzeem a obcí. Zpívaly také děti, oblečené za anděly. Pro návštěvníky bylo připraveno pohoštění v podobě, čaje a svařáku. Kdo do muzea přišel, mohl si zapálit svíčku v ořechové skořápce a pustit ji na vodu. Přístupovou cestu k muzeu lemovaly svíčky ve sklenicích a celkově tak dotvářely vánoční atmosféru. Akci v Halži se účastnilo na sedm desítek přítomných, kteří v úvodu drželi symbolickou minutu ticha za oběti v Ostravě.

Chodský Újezd

V Chodském Újezdu se účastníci sešli u rozsvíceného vánočního stromu, kde v doprovodu kytary zpívalo několik desítek dětí i dospělých koledy. Místní také připravili pohoštění, kde mohli ochutnat domácí štrúdl a také v podobě horkého čaje a svařeného vína a naladili se společně na předvánoční čas.

Ctiboř

Ctiboř zpívala v kapli Božského srdce Páně. Před zahájením uctili památku obětí střeleckého útoku v nemocnici v Ostravě minutou ticha. Sešlo se 27 účastníků.

Na Tachovsku se k akci ještě připojili ve Studánce, Starém Sedlišti.