Sobotní představení bylo při svíčkách, ty navodily komorní atmosféru a zároveň i připomněly hornickou činnost ve štolách, kde bylo minimum světla na práci, ale mnoho nebezpečí.

Více říká Bára Janoutová, která je členkou spolku Markyta, který se snaží kostel zachránit. "Kostel je už z části opravený, ale potřebujeme dát dohromady další část střechy, aby sem nezatékalo. Máme vyhlášenou sbírku, sháníme peníze na různých místech. Představení z minulého týdne nám přineslo necelých deset tisíc korun, toto sobotní dalších pět tisíc. Každá koruna dobrá," říká Janoutová, která si ve hře střihla roli zamilované Markétky. "Ta role byla pro mě taková úsměvná, ve svých pětačtyřiceti letech jsem si zahrála mladou dvacetiletou holčinu. Ale ta role mě opravdu bavila, kostým mám z domova od maminky a říkají lidé, že bych ty šaty měla nosit pořád, že se jim líbí."

Na divadlo přijela také Pavlína Jonášová z Cebivi. "Já jsem moc ráda, že ještě existují lidé, kteří se snaží zachránit památky, za takové lidi moc děkuji. Ráda jsem podpořila a představení bylo úžasně, líbilo se mi. Držím všem palce, ten kostel je opravdu hodně zdevastovaný, tak snad se podaří jej opravit," říká cebivská návštěvnice.

Představení doplnilo i hudební vystoupení, kdy zazpívala stříbrská Dana Váchová.

Lidé mohou pomoci i díky sbírce, číslo účtu je: 2800215551/2010.