Ani v letošním roce nebyla tato dlouholetá tradice porušená a návštěvníci besídky si mohli vychutnat pilně nacvičený program, na který se dlouhodobě připravovali všichni uživatelé služby Domova Milíře.

Letošní besídka nesla motto Jaro je tady a jarní energie a veselí vyzařovala ze všech písniček, básniček, tanců i pohádek, které si klienti domova secvičili pro pozvané hosty, rodiče a ostatní blízké. „K vidění byli Tanec neposlušných květinek, energická Zumba, Tanec čarodějnic, ukázka z Labutího jezera, všichni se srdečně zasmáli při parodii na známou pohádku Popelka,“ popsala pro Deník ředitelka Domova pro osoby se zdravotním postižením Milíře Blanka Šmichová a doplnila, že zaznělo také tradiční pásmo písniček a veršů věnovaných Velikonocům a k oslavě a přivítání jara jako takového. „Velikonoční tradice ze vzdálené Ameriky přišli představit pohádkou Bob a Bobek, české zvyky hájilo vystoupení Já jsem muzikant a také poetická pohádka O vrbě,“ dodala Blanka Šmichová.

Přátelská atmosféra a pohoda, která vyzařovala z účinkujících, se velmi rychle přenesla na všechny diváky snad také díky krásnému jarnímu počasí. Diváci ocenili výkony všech účinkujících potleskem a také sladkou nadílkou. „Hostům a partnerům patří obrovské poděkování za spoustu dárků, které nám udělali úžasnou Velikonoční nadílku,“ uzavřela ředitelka domova.

Na start Velikonoční desítky se postavilo sedmašedesát běžců
FOTOGALERIE: Na start Velikonoční desítky se postavilo sedmašedesát běžců