Díky velké vstřícnosti předsedy aeroklubu Lubomíra Oulíka se jim dostalo zdarma perfektního zázemí v letecké ubytovně včetně stravy a tak se mohli plně věnovat výcviku létání se svými modely. V průběhu soustředění si letečtí nadšenci udělali také výlet na letiště v Líních, kde navštívili muzeum letadel.

Třídenní akci pak ukončili ve středu malou soutěží, kde předvedli svoje čerstvě nabité zkušenosti. „Musím přiznat, že jsem nadšený, když vidím, jaké pokroky chlapci za dva dny udělali. Je zde vynikají prostor pro létání, nehrozí tak snadné poškození modelů jako kdybychom to zkoušeli někde v Kladrubech na hřišti,“ pochválil své svěřence Petr Kindelmann.

Staňkovský aeroklub spolu s modeláři se snaží vychovávat si z mladých nadšenců nové nástupce. Pro činnost modelářů mají dokonce trvale vyhrazenou a celoročně udržovanou travnatou plochu přímo na letišti. Kladrubští modeláři jsou součástí Letecko-modelářského klubu z Holýšova, který s aeroklubem ve Staňkově úzce spolupracuje. Kroužek mladých modelářů je rozdělen na dvě skupiny, kdy jednu vede právě Petr Kindelmann a druhé se pak věnuje Dušan Ibehej. Soustředění navštívili i starší členové LMK Holýšov a svým malým kolegům se snažili předat co nejvíce zkušeností a znalostí.

Mladí modeláři se již nyní na další akci, na kterou by zároveň rádi pozvali širokou veřejnost. Jedná se o Den otevřeného letiště, který pořádá aeroklub Staňkov v sobotu 21.srpna. Návštěvníci uvidí letové ukázky pilotů letadel i leteckých modelářů. Nebudou chybět ani vyhlídkové lety, statické ukázky letecké techniky, skákací hrad pro děti a prohlídka hangáru. Mladí členové modelářského klubu budou rozdávat malý model letadélka a pomohou všem zájemcům jej i sestavit. S modýlkem si pak mohou zájemci zasoutěžit a vyhrát pěknou modelářskou cenu.