Počasí další z nových prostibořských akcí příliš nepřálo, nicméně děti se rozhodly, že draci prostě poletí, i kdyby si měly nohy uběhat, jen aby vzlétli. A tak se nad prostorem u oblíbeného rybníčku za kostelem nakonec přeci jen papíroví fešáci vznášeli. Po celé odpoledne fungoval také tvořivý koutek, kde společně malí i velcí vyráběli housenku z kaštanů a kdo chtěl, vyrobil si i minidraka na památku.

Pro všechny účastníky bylo připraveno přes dva a půl kila těsta k opékání trdelníků na ohni. To všichni přivítali s velkým nadšením a chutnalo všem natolik, že nezbylo vůbec žádné. A protože ne každý má rád sladké, přihodili pořadatelé do ohně i několik brambor, takže starší ročníky si zároveň zavzpomínaly na své dětství, kdy pečení brambor patřilo k běžným podzimním radovánkám.

Ilustrační foto.
Plánují další stavební parcely

Pořadatelé připravili také sportovní soutěže a hry, kdy ten, kdo je absolvoval všechny, si následně mohl vybrat malý dárek coby vzpomínku na příjemné odpoledne. "Mám radost, že další nová akce, kterou jsme pro naše občany vymysleli, se líbila. Doufám, že i z pouštění draků se stane nová prostibořská tradice," zhodnotila odpoledne starostka obce Barbora Nováková.