„Divadlo Podkova chce všechny pozvat na svou přírodní scénu v Josefově Huti na tradiční letní premiéru, a to na představení Příběh Divokého Západu. To je prodická komedie podle scénářů Vlastimila Pešky,“ sdělil Deníku režisér a principál divadla Michal Pavlík.

Představení se koná v sobotu 10. července od 17 hodin. „Naši scénu najdou všichni, kdo do Josefovy Huti u Pavlovic přijedou, na levém břehu řeky Mže, přibližně padesát metrů vpravo od bufetu Za Řekou,“ popsal Pavlík s tím, že premiérové představení se bude hrát za každého počasí. „Za nepříznivého počasí doporučuji vzít si s sebou deštníky,“ dodal.

Vstupné je dobrovolné. Více informací, včetně přesné polohy divadla na mapě, najdou zájemci na internetových stránkách http://www.divadlopodkova.estranky.cz.

V komedii Příběh Divokého Západu se představí Anthony Bilić, Lucie Kracíková, Michal Pavlík, Alena Pavlíková, Lenka Přichystalová, Jan Hrdlička, Jindřich Keil, Anna Sýkorová a další. „Vesměs se jedná o studenty z různých koutů České republiky. Vždycky se takhle sejdeme a zahrajeme si v Josefově Huti divadlo. Baví nás to,“ vyjádřil se režisér.

Na představení bude 10. července také zahájen prodej nové knihy Stará kráska Josefova Huť – Putování známým neznámým údolím Mže. Tato publikace, jejímž autorem je Michal Pavlík, pojednává o jedné z nejkrásnějších částí údolí Mže mezi Kočovem a Ošelínem. O Josefově Huti, kdysi důležitá průmyslové osadě, která je dnes známá jako rekreační oblast. Kniha obsahuje mnoho současných i historických fotografií.