„Začali jsme postupně odkrývat starou omítku, byla totiž natřená emailem, tak ji budeme vracet do původního stavu. Topení už je tu nové, ale někde jsou ještě potřeba rozvody elektřiny, budou se zde dělat i nové podlahy, práce je tu hodně,“ uvedl zaměstananec firmy Václav Bělohlavý.

Na tento počin získalo muzeum dotaci 12 milionů korun z Norských fondů a dostalo se tak mezi pět vybraných projektů z celkových navrhovaných devatenácti. V budově bývalého minoritského kláštera je umístěno Městské muzeum, informační centrum a galerie umění.

Informační centrum bude do konce letošního roku jediným přístupným místem. „Je to nutné, turisté letos prostě naši stálou expozici neuvidí. Každopádně infocentrum je plně funkční, takže prospekty, fotografie a další informace o městě a okolí budou k dispozici. Ve vstupní hale je momentálně ještě výstava ilustrací borského výtvarníka Petra Šrédla, který zde vystavil svá díla v rámci křtu nové knihy Jana Vavřičky s názvem Vostrá pohoda, kterou doplnil svými obrázky a tu si návštěvníci mohou u nás za sto padesát korun také zakoupit ,“ řekl ředitel muzea Pavel Plánka.