Obrázky, domečky, ozdobné květináče, ale také zvířátka a skřítci jsou nyní ozdobou na chodbách Mateřské školy v Chodové Plané. Jde o společné dílo rodičů, prarodičů, ale především dětí, které z různého přírodního materiálu vytvořily Podzimníčky.

„Jsou to překrásná dílka, kterým říkáme Podzimníčci. Při tvorbě měly děti radost a také společný prožitek s rodiči,“ uvedla vedoucí učitelka Slávka Sloupová. Exponáty přinesli rodiče do mateřské školky, a na slavnostech Padajícího listí děti představily, co znázorňují, z čeho jsou udělané a mohly je oživit hlasem a vymyslet k postavičce příběh. „Na Podzimníčky se přišly podívat také starší děti z místní základní školy. Dětské výtvory tak udělaly radost několikrát. Dětem, rodičům a učitelkám,“ dodala Sloupová.

Terezka Brožáková udělala domeček pro ježka i ježka samotného. „Je zde i cestička, kudy ježek chodí a také jsem udělala žížalu,“ řekla Terezka z Chodové Plané. „Moje maminka vystřihla z krabice paletu, na procházce v parku jsme natrhaly bobule a přidaly cibuli,“ popisovala vytvořenou paletu Eliška Zítková. Malé zajíčky udělal Michal Hudec. „Jsou dva, udělané z dřívek, a mají chloupky. Ty jsem získal ze starého kožíšku,“ popisuje výrobu Michal.
Michala Galbová vyrobila strašidélko na louce. „Dělaly jsme to společně s babičkou,“ prozradila.

Děti také ve středu přinesly do mateřské školy brambory, ty zabalily do alobalu a společně opekly ve žhavém popelu na školní zahradě. Další akce, které mateřinka plánuje je drakiáda a závody aut na dálkové ovládání. „Jako doprovodná akce bude výroba jakéhokoliv vozidla. Materiálem může být papír, nějaká kárka či podvozek ze starého kočárku,“ doplnila Sloupová.

Fotogalerii dětí z mateřinky a jejich výtvorů najdete v pátečním vydání Tachovského deníku