Družstva složená z dětí, juniorů i dospělých plnila úkoly inspirované pohádkami, všichni byli převlečení do kostýmů. Účastnilo se šest družstev po pěti soutěžících. Ti přijeli z Lestkova, Olbramova, Stříbra a Cebivi.

„Máme soutěž kapitánů, družstev i fanoušků. Ti si vyrábějí prapory a vymýšlí slogan. Družstva soutěží jako Rumcajs, Bob a Bobek, Jeníček a Mařenka, Křemílek a Vochomůrka a také jako včelí medvídci. Rozhodčí jsou Sněhurka a sedm trpaslíků, máme tady také Pata a Mata a obsluhují nás čarodějnice," popsala za organizující Dámský klub Cebiv Pavlína Jonášová.

Jedna ze soutěží spočívala v přinesení co největšího množství perníčků z perníkové chaloupky, kterou bránila ježibaba s koštětem v ruce.

V družstvu z Lestkova byl také Robin Urbanec z Prahy, který je na návštěvě u babičky. „Bylo to super, takto mě to baví. Už máme za sebou tři úkoly. Plnil jsem hned ten první, kde byl Rumcajs, Manka a Cipísek. Cipísek vzal žalud, ten dal Mance, ta ho dala mně a já ho hodil do stromu," vysvětlil Robin. Za druhé lestkovské družstvo soutěžila Leona Klinerová. „Přijela jsem si zasoutěžit a úplně všechno mě baví a je to fajn," sdělila dívka.

Jednotlivá družstva nesla jména jako Mimoni, Cebivští skřítci, Olé-olé Olbramov, Sosáci, Sosáčata a Draci Cebiv.