Plzeňská filharmonie v programu představila orchestrální suitu melodií z českých filmových pohádek jako jsou Ať žijí duchové, Obušku z pytle ven, Šíleně smutná princezna, Pyšná princezna nebo S čerty nejsou žerty.

Dále byl v programu zařazen umělecký přednes od herečky divadla Dialog, Soni Kratochvílové. Ta přednesla recitál Péťa a vlk od Sergeje Prokofjeva a Plzeňská filharmonie doprovázela recitál jako siluetu. Tóny hudby dokonale nastiňovaly atmosféru příběhu a i malí diváci si dokázali živě představit, co se v příběhu o Péťovi děje. Přesně tak, jako by se dívali na hraný film. Představili scény, jako že se kočka vylekala, kachna spadla do vody, z lesa vyšel vlk, pěnkava si prozpěvuje.

Orchestr, který se v sobotu představil, vychází z tradic historicky prvního orchestru Plzně, kterým byl v 19. století Plzeňský filharmonický spolek založený v roce 1882. Až od roku 1998 nese název Plzeňská filharmonie. Za dobu své existence si filharmonie vytvořila skvělé renomé mezi českými orchestry a stala se tělesem vyhledávaným i v zahraničí. Spolupracovala s hvězdami jako jsou Ramon Vargas nebo Chris Pedro Trakas.