Pohár ale zůstal v pivovaru, neboť vítězná dvojice reprezentovala právě Chodovar. „V hlavní soutěži letošního ročníku Mistrovství světa v koulení pivních sudů startovalo kolem třiceti týmů. Letos poprvé se objevily týmy z Kazachstánu, v mužské i ženské soutěži. Poprvé nám tady také běžely týmy ze Slovenska, což je s podivem, vzhledem k tomu, že máme už sedmnáctý ročník a slovenské týmy se na soutěži objevily až letos," řekl Deníku obchodní ředitel pivovaru Jiří Plevka.


Toho těší především účast exotického Kazachstánu, běžců z města Usť-Kamenogorsk. „Věhlas Chodové Plané a Choodovaru se pomalu, ale jistě šíří světem," komentoval s úsměvem ředitel. „Dozvěděli se o téhle soutěži a o tomhle místě, chtěli je poznat. A jak mi sami řekli, tato akce, závod v koulení dubových pivních sudů, je pro ně naprosto unikátní, tak si jej chtěli vyzkoušet," doplnil Plevka.
Letošní ročník byl pro pořadatele vydařený nejen tím, že přilákal řadu nových týmů, ale i tím, že se vydařilo počasí a cestu si do areálu našlo poměrně hodně diváků.


Pořadí finálového běhu: 1. Chodovar (V. Plevka, M. Vašina), 2. Pivní klub (J. Velát, J. Röhrich), 3. Böhmerwald (J. Plevka, B. Schuller).