Novou ordinaci lékařské pohotovosti pro dospělé v Tachově navštěvují pacienti už od konce listopadu. „Nové prostory byly vedením polikliniky, po dohodě s vedoucím lékařem pohotovosti MUDr. Kalafem, poskytnuty na dětském oddělení. Z mnoha důvodů zde lépe vyhovují poskytovaným lékařským službám, ordinace je světlejší a dobře přístupná pacientům i sanitám rychlé záchranné služby,“ vysvětlil Deníku ředitel polikliniky Petr Tuháček a doplnil, že stěhování bylo promyšlené a více než půl roku připravované. „Na přestěhování jsme měli přesně 12 hodin, od ranního ukončení služby do jejího večerního otevření. Bylo třeba nejen všechno přestěhovat, ale také přimontovat nábytek a přístroje. Moc děkuji všem spolupracovníkům za mimořádný výkon.“

Nová pohotovost pro dospělé v Tachově se přestěhovala do světlejších a důstojnějších prostor.Zdroj: Deník / Hohlová Jaroslava

Od nového roku se pak mění také poskytovatel služby. Pro pacienty se ale podle vyjádření dosavadního vedení nic zásadního nemění. Nový poskytovatel naopak rozšíří ordinační hodiny ve všedních dnech.

Pohotovost bude od nového roku otevřena už od 16 hodin v návaznosti na ordinační hodiny praktických lékařů. Služby o víkendech i svátcích zůstanou beze změny.

Novým poskytovatelem pohotovostní služby pro dospělé v Tachově se od ledna stává soukromá společnost současného vedoucího lékaře MUDr. Kalafa.

„Koncem letošního roku končí tříletá smlouva s Plzeňským krajem na zajištění pohotovostní služby v Tachově. Oslovil nás pan doktor Kalaf, bez kterého by pohotovost v Tachově personálně již delší dobu vůbec nemohla fungovat, že stojí o to, být jejím poskytovatelem,“ vysvětlil ředitel polikliniky a ujistil, že pacienti se nemusí obávat žádné negativní změny v poskytování služby. „Změnu poskytovatele jsme dlouho diskutovali za účasti pana doktora, vedení polikliniky i představitelů města. Jedním z bodů jednání bylo, aby pohotovostní služba zůstala v budově polikliniky. Pan doktor převzal veškeré vybavení ordinace, smlouvu má uzavřenou na další tři roky, které ukáží nám i jemu, zda jsme zvolili správnou cestu,” doplnil ředitel polikliniky.

Soubor Linha Singers vystoupil s Vánočním koncertem v jízdárně. Slovem doprovodil herec divadla Na Vinohradech Jan Šťastný.
OBRAZEM: Vánočním koncertem v jízdárně provedl Jan Šťastný