Škála škod je z pohledu pojišťoven široká. "Někde půjde o tisícové položky za pár upadlých tašek a jinde o statisíce za celou střechu, která třeba navíc cestou zdevastovala ještě další okolní budovy," uvedl Václav Bálek z pojišťovny Allianz.

Pro poškozené má navíc radu. "Kdo škodu nafotil a oznámil pojišťovně, může již opravovat a nemusí čekat, až za ním přijde mobilní technik nebo likvidátor. U drobných škod, jež se stanou klientům, kteří nám mnoho let žádnou pojistnou událost neoznámili, se totiž může stát, že jim Allianz následky vichřice Sabine zaplatí pouze na základě fotodokumentace a popisu," dodal Bálek s tím, že pojišťovna chce vyřídit události co nejdříve tak, aby lidé dostali peníze. Vše popisuje na příkladu: "V Hroznětíně na Karlovarsku odletěla po pondělní vichřici střecha nad výrobní halou. V úterý tam byl náš likvidátor a ve čtvrtek už od Allianz dostane na účet peníze."

Allianz eviduje v Plzeňském kraji 82 událostí, v Karlovarském pak sedmadvacet. Dohromady se objem škod pohybuje kolem 3,5 milionu.

Oproti tomu Generali Česká pojišťovna eviduje v Plzeňském kraji 467 pojistných událostí. "Škody se pohybují kolem 13,5 milionu korun," uvedl tiskový mluvčí Jan Marek. "U menších škod lidé nemusí čekat na mobilního technika. Takové škody jsme schopni s klienty uzavřít rychle a pohodlně po telefonu," informoval Marek. Generali už vypořádala kolem 45% nahlášených událostí, technici provedli přes 250 prohlídek poškozeného majetku.